Who Made Who, Taco Hemingway, Frederic Robinson i inn dołączają do TNM2017

Tauron Nowa Muzyka Katowice ogłasza 6 nowych wykonawców, zapowiada sprzedaż biletów 1-dniowych i prezentuje harmonogram 12. edycji Festiwalu.

Forest Swords, fot. materiały promocyjne

Forest Swords, fot. materiały promocyjne

Nowi artyści:
Who Made Who
Forest Swords
Demdike Stare
Taco Hemingway
Frederic Robinson
Hatti Vatti

59 wykonawców (a to jeszcze nie wszyscy!) zagra aż na 8 scenach podczas 4 dni festiwalu. Ogłoszenie programu wydarzenia zbiega się z zapowiedzią uruchomienia sprzedaży biletów 1-dniowych w cenie 150 zł, która wystartuje już 1 maja! Ponadto do składu tegorocznej edycji dołączają elektroniczni eksperymentatorzy z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gwiazda polskiego hiphopu oraz duński zespół łączący rock 
z muzyką klubową.

Do startu tegorocznej, 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice pozostało zaledwie 
9 tygodni. Katowicki festiwal to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce, co roku intrygujące programem artystycznym i poziomem organizacji. Tegoroczne święto muzyki elektronicznej uświetnią także artyści z kręgów muzyki alternatywnej i hiphopu.

Duńskie trio Who Made Who słynie z bezpretensjonalnej fuzji rocka i muzyki tanecznej. Inspiracje nowojorską sceną no wave i punkfunk przekuwają w zaraźliwe melodie i gęste rytmy, znakomicie wypadające na żywo.

Brytyjczyk Forest Swords specjalizuje się z kolei w gęstych, smolistych kompozycjach inspirowanych dubem, trip-hopem i R&B. Po czterech latach milczenia, artysta powraca 
w maju z drugim albumem „Compassion”. Występ na Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie promował najnowszy materiał producenta.

Wydarzeniem będzie z pewnością hipnotyczny występ brytyjskiego duetu Demdike Stare. Sean Canty i Miles Whitaker słyną z zainteresowań okultyzmem i mrocznych wizualizacji, opartych na fragmentach zapomnianych pereł kina horror i gore sprzed lat. Duchologia w ich wydaniu ma mroczny i eksperymentalny, ale wciąż taneczny charakter.

Polskie akcenty wśród świeżo ogłoszonych artystów to raper Taco Hemingway i producent Hatti Vatti. Pierwszy z wymienionych potrzebował zaledwie dwóch lat, by przebić się 
z głębokiego podziemia do poziomu ogólnokrajowej gwiazdy. Jego szczery, literacki rap zdobył fanów zarówno wśród zwykłych słuchaczy, jak i krytyków, czego dowodem była m.in. nominacja do Paszportu Polityki 2016 i miano złotej płyty za album „Marmur”. Trójmiejski producent ukrywający się pod szyldem Hatti Vatti specjalizuje się w abstrakcyjnej elektronice inspirowanej m.in. muzyką bassową i ambientem. Jego najnowszy album „Szum” powstał w oparciu o sample wydobyte z przepastnych archiwów Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Świeżo ogłoszeni artyści poszerzają program festiwalu do 59 nazwisk. Jednocześnie 
z przykrością informujemy, że brytyjski duet Yussef Kamaal zawiesił działalność. Występ zespołu podczas 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice jest odwołany. Od czwartku 
27 kwietnia na stronie festiwalnowamuzyka.pl dostępny jest szczegółowy harmonogram festiwalu z podziałem na dni. To wciąż jeszcze nie wszyscy artyści, ale już teraz można powiedzieć, że zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta!

Na stronie festiwalnowamuzyka.pl cały czas trwa sprzedaż karnetów na festiwal! Od 1 maja w sprzedaży bilety 1-dniowe!

Karnety:
1-dniowy: 150 zł
(w sprzedaży od 01.05.2017)
2-dniowy: 260 zł

UWAGA! Klienci sieci T-Mobile mogą liczyć na dodatkową zniżkę przy zakupie karnetów 
2-dniowych za pośrednictwem Ticketpro.pl w wysokości 25%! W celu otrzymania kodu rabatowego wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści „nowa” pod numer 80557.
Promocja trwa do wyczerpania karnetów.

3-dniowy: 300 zł
Bilety na koncert zamknięcia: 40 zł / 70 zł / 90 zł*

Karnety 3-dniowe i bilety na koncert zamknięcia można nabyć TYLKO na Ticketpro.pl oraz 
w NOSPR, który sprzedaje je również online na stronie bilety24.pl. Warto pospieszyć się 
z decyzją o zakupie, bo ich liczba również jest ograniczona!
*Cena powiązana jest z miejscem na sali koncertowej NOSPR.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl/.

12. Tauron Nowa Muzyka Katowice
06-09.07.2017

 

NOWI ARTYŚCI:

WHO MADE WHO
Duńskie trio specjalizujące się w tanecznej odsłonie muzyki rockowej. Perkusista Tomas Barfod, wokalista i basista Tomas Hoffding oraz wokalista i gitarzysta Jeppe Kjellberg nazywają siebie „najlepszym zespołem w galaktyce”. Od momentu założenia w 2003 roku 
w Kopenhadze łączą gitary z muzyką klubową, a inspiracje stylistyką no-wave i punk-funk ze skłonnością do przewrotnych coverów. Jedny z ich największych przebojów były m.in. punkowe interpretacje „Satisfaction” Benny’ego Bennasi i „Flat Beat” Mr Oizo. W tym roku ukaże się najnowszy, szósty studyjny album grupy.

FOREST SWORDS
Matthew Barnes rozpoczał karierę od grania w lokalnych zespołach punkowych 
w Liverpoolu, ale spełnił się jako producent wielowątkowej elektroniki. W cenionej zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy twórczości spaja przeróżne inspiracje. Szerokie horyzonty muzyczne Forest Swords sięgają od hiphopu, przez twórczość Björk, po R&B, a przede wszystkim smolisty dub. Niezwykle spójne i wciągające struktury brzmieniowe trafiły na debiutancki album „Engravings” z 2013, którego następca „Compassion” ukaże się w maju 2017 roku.

DEMDIKE STARE
Duet producentów, didżejów i kolekcjonerów płyt z Manchesteru. Zafascynowani hauntologią i okultyzmem oraz mroczną muzyką taneczną. Sean Canty i Miles Whitaker znają się od dzieciństwa, a od 2008 roku przekuwają wspólną pasję zbierania rzadkich płyt na fascynujące eksperymenty z samplami. Ich owoce to doskonale przyjęte albumy, z których ostatni – „Wonderland” – ukazał się w 2016 roku.

TACO HEMINGWAY
Filip Szcześniak urodził się w Kairze, mieszkał w Chinach i Wielkiej Brytanii, ale sławę zdobył nad Wisłą. Jego pewny siebie rap, pełny szczerych opowieści z życia nocnego Warszawy, ujął zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Wydana własnym sumptem EPka „Trójkąt Warszawski” z końca 2014 roku i opublikowana kilka miesięcy później „Umowa o dzieło” katapultowały Taco do poziomu jednej z największych nadziei polskiego hiphopu. Gwiazdorską pozycję ugruntowały zeszłoroczne wydawnictwa: EPka „Wosk” oraz długogrający debiut „Marmur”, wydany nakładem Asfalt Records. Album uzyskał status złotej płyty.

FREDERIC ROBINSON
Klasycznie wykształcony skrzypek i inżynier dźwięku. Producent złożonej i niezwykle urozmaiconej, autorskiej wersji drum’n’bass. Jego muzyka wyrasta poza ograniczneia gatunkowe, czerpiąc inspiracje z twórczości Aphex Twina i współczesnych kompozytorów, takich jak Steve Reich, Terry Riley czy Philipp Glass. Mimo młodego wieku Robinson zdążył opublikować dwa doskonale przyjęte autorskie albumy. Podczas występów na żywo używa bogatego arsenału instrumentów i elektronicznych gadżetów.

HATTI VATTI
Gitarzysta i producent z Trójmiasta, znany z szerokich zainteresowań muzyczych. Nagrywał od punku, przez ambient, dubstep, dubtechno, po footwork. Naprawdę nazywa się Piotr Kaliński. Współtworzył m.in. zespół Gówno oraz projekty HV/NOON i Nanook Of the North. Tej wiosny nakładem wytwórni MOST ukazał się najnowszy album Kalińskiego „Szum”. Płyta jest oparta na samplach z przepastnych archiwów Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: