Duet Floating Groove prezentuje nową epkę, której żaden miłośnik pełnowartościowego, soczystego produktu w rytmie 4×4 nie powinien przegapić.

Floating Groove, fot. materiały promocyjne
Floating Groove, fot. materiały promocyjne

Centralnym punktem epki „Verana” powinien być oczywiście utwór tytułowy, ale to otwierający płytę „Consciens” sprawił, że duet Floating Groove pozostanie w mojej pamięci na bardzo długo. Rozpoczynający się dość wysoko stonowanym uderzeniem kick druma utwór rozwija się stopniowo. W ramach techno tracka z użyciem transowych narzędzi. Jest więc wpełzający na jednym tonie bas i poszatkowane wokalne sample wchodzące na raz, przy zmianie frazy, hipnotyzujące, repetytywne motywy. Floating Groove tworzą napięcie jak w rasowych, oldschoolowych transowych produkcjach, podkręcając atmosferę aż do pełnego rozładowania. Chcę to usłyszeć w klubie i usłyszeć reakcję tańczących!

Tytułowy „Verana” jest już zdecydowanie mniej intensywny, z dominującymi długimi nutami w warstwie melodycznej. Sample wokalne to szepty, a nastrój ogólnie osadzony jest mocno w głębokim housie. Świetnie doszlifował tę produkcję Patryk Molinari, berliński didżej i producent, który doprawił utwór kwaśnymi arpeggiami TB-303.

Floating Groove, to duet pochodzący ze Szczecina, który współtworzą Michael Modoolar oraz Dawid Korniak. Na scenie występują od wielu lat, choć wspólny projekt wystartował w połowie 2015 roku. Mają za sobą trzy wydawnictwa, dwa nakładem meksykańskiej wytwórni Elite Records oraz najnowsze, wydane 13 marca na berlińskim labelu Monog Records. W marcu zagrali w berlińskim klubie Chalet (impreza z okazji wydania EP), a na co dzień są rezydentami szczecińskiego Tanz Baru. Do czasu utworzenia projektu odwiedzili kilka ciekawych klubów w Polsce, ale i również festiwali, takich jak: Plötzlich am Meer, czy Summer Contrast. Od końca 2016 roku należą do agencji bookingowej C&C Bookings.