Budowanie marki osobistej – wybij się z tłumu, zaistniej na konferencjach i eventach.

Każdy z nas już od urodzenia posiada własne imię i nazwisko, które stanowi jego markę osobistą. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak skutecznie budować swoją markę osobistą?

Marka osobista jest zbiorem indywidualnych cech i emocji w połączeniu z wizerunkiem. Tak naprawdę, to budowanie marki osobistej rozpoczyna się od chwili urodzenia. Nasze cechy charakteru mogą nam przydać miano aniołka, lub aniołka z różkami. To najbliższa rodzina wydaje o nas pierwsze opinie. W miarę dorastania nasz wizerunek ulega zmianom.

Dobrej marki osobistej nie buduje się z dnia na dzień. To proces długofalowy, wymagający cierpliwości i skonkretyzowanych celów. Marka osobista ma stanowić nasz wyróżnik pośród innych ludzi.

Budowanie marki osobistej dotyczy każdego – od szeregowego pracownika po prezesa firmy. Pracując na markę swojej firmy musimy kierować się pewnymi zasadami. Należałoby postawić na uczciwość, dobrą reputację i prezentację.

Błędem jest w początkach swojej działalności, przedstawiać siebie i swoją firmę jako doświadczonego eksperta, podczas gdy dopiero raczkujemy niczym nowy pracownik w salonie masażu (massage in warsaw). Musimy opierać się na faktycznych wartościach, wiedzy oraz rzeczywistym doświadczeniu. W kontaktach z naszymi klientami biznesowymi musimy być szczerzy i uczciwi, gdyż w przeciwnym wypadku mocno możemy sobie zaszkodzić. Przypięcie łatki osoby niewiarygodnej szybko rozejdzie się w otoczeniu biznesowym i może stanowić przyczynek do odstawienia nas na boczny tor. Początkowy brak doświadczenia nie musi być naszą wadą. Wabikiem dla klienta może być innowacyjne podejście do problemu lub niższa cena usługi.

Budowanie marki osobistej to ciekawe i szerokie zagadnienie. Dobra marka osobista jest czymś co może nam przynieść sukces zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Jeśli chciałbyś skorzystać z pomocy eksperta i profesjonalnie zbudować swoją markę osobistą, to adresy kursów znajdziesz wpisując do wyszukiwarki internetowej Google hasło sale konferencyjne pod warszawą.

Na obraz naszej osoby lub firmy wpływ ma reputacja. Reputacja jest tym wszystkim o czym się mówi na nasz temat za naszymi plecami tzw. marketing szeptany. Jeżeli zaistnieją rozbieżności między wizerunkiem, który kreujemy, a opiniami o nas krążącymi, to potencjalny klient będzie miał wątpliwości czy może nam zaufać.

Prezentacja jest trzecim elementem budowania marki osobistej. Dzięki niej możemy w szybki sposób opowiedzieć o sobie i swojej firmie. Należy pamiętać, że to jak jesteśmy ubrani, jak się wysławiamy, jak operujemy głosem i jakie  mamy maniery ma wpływ na opinię w oczach klienta. Nawet jeśli nie mamy doświadczenia, powinniśmy być opanowani i pewni siebie, posługiwać się tylko terminologią nam znaną i wykazywać swoje atuty.  

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Komentarze: