Czy słuchanie muzyki podczas jazdy na rolkach jest niebezpieczne?

Muzyka jest najlepszym towarzyszem, jakiego można mieć podczas jazdy na rolkach. Ilekroć wychodzisz pojeździć oprócz samej aktywności fizycznej na pewno niemniej cieszy możliwość założenia na uszy słuchawek muzycznych i cieszenie się słuchaniem swojej ulubionej muzyki. Dla niektórych jest to jedyny sposób na to, by utrzymać się przy zdrowych zmysłach i oderwać się od nabitego harmonogramu obowiązków.

Jest to dobra inspiracja dla wszystkich, jednak w całej tej przyjemności nie można zapomnieć iż istnieją pewne zagrożenia, gdy uprawia się skating ze słuchawkami na uszach. Poniżej kilka przykładów zagrożeń, na jakie możemy być narażeni gdy mamy założone na nogach rolki, a na uszach słuchawki. Proszę przeczytaj uważnie, bo dzięki temu być może będziesz mógł ich uniknąć.

Muzyka i rolki – bezpieczne połączenie?

Tip #1

Często słyszy się o wypadkach z udziałem skejetrów, którzy wpadali na samochody lub uderzyli się o ścianę lub inny obiekt, ponieważ byli zajęci jazdą na rolkach i równoczesnym przełączaniem swoich ulubionych utworów. Takiego rodzaju wypadków można uniknąć, jeśli ma się pilota do iPoda. To daje elastyczność w sterowaniu odtwarzaniem muzyki.

Tip#2

Innym bardzo częstym zagrożeniem związanym z jazdą na rolkach ze słuchawkami jest spowodowana z racji tego szkoda dla swojego słuchu. Wiele osób lubi podkręcić głośność w swoich słuchawkach, tak aby całkowicie stłumić poziom hałasu wokół. To stwarza wielkie niebezpieczeństwo dla własnej zdolności słyszenia. Utworzenie własnej przestrzeni w hałaśliwym parku jest idealne, ale nie koniecznie trzeba tą przestrzeń zamieniać w klub nocny. To może nie tylko uszkodzić słuch, ale również odcięcie się od rzeczywistości jest kolejnym potencjalnym sposobem na wypadek podczas jazdy.

Pamiętaj:

Kiedy słuchasz świetnej muzyki podczas jazdy na rolkach, możesz z łatwością dać się jej porwać. Można naprawdę szybko zatracić się w muzyce w takich odprężających warunkach. Gdy tak się dzieje, ma się tendencję do wyalienowania się od swojego najbliższego otoczenia i możesz nie być świadomy co dzieje się wokół. Trzeba uważać.

Mam nadzieje, że tych kilka porad pomoże Ci zrelaksować się do swojej ulubione muzyki podczas jazdy na rolkach i równocześnie uniknąć wypadków!

Artykuł powstał we współpracy z portalem skatingowym: rolki.net.pl

Komentarze: