Skalsky nadaje

– Kiedy ponad 10 lat temu poznawałem nocne życie Londynu, często odwiedzaliśmy nieistniejący już pub Oblivion na Clapham South. Wtedy, ponad 10 lat temu, dj’e grali tam Daft Punk, Fatboy Slima, Underworld, Rogera Sancheza, Davida Morelesa i całą resztę house’owych freakówow. Ten pozytywny klimat, ten vibe chwycił mnie strasznie mocno – mówi Skalsky (kiedyś Mołotofsky), dawniej raper, hiphopowy producent i autor oryginalnej ścieżki dźwiękowej do filmu – Poczułem muzykę klubową, nigdy jednak nie minęła mi pasja do soulu. Stąd moje brzmienie.

To jeden z przykładów na najbarwniejszą ewolucję rodzimej sceny muzycznej. Z dumą przedstawiamy przedsmak singlowego „All Night”, zapowiadającego album „Soulhouse”. Premiera utworu już w poniedziałek (13.03.)! Zwiastun odsłuchacie pod tym linkiem:

– Pracowałem z ludźmi z wielkiej polityki. Woziłem ich na spotkania z przedstawicielami byłych służb i widziałem polskie piekiełko na najwyższym poziomie. Z jednej strony jarałem się przygodą, a z drugiej brzydziłem się tym. Jak to bywa w życiu, mało co jest tylko czarne lub białe. Mogłem żyć wygodnie, bo miałem szczęście do ludzi, ale odrzucałem wszystko, co wiązało mi ręce w kwestii tworzenia muzyki – mówi Skalsky.

Ręczą za niego: Sir Mich (ex-Vavamuffin, Tede & Sir Mich, Wielkie Joł), Eastern Resident (Pacha London, Pacha Ibiza, Ministry of Sound), Boro (Neony) i Rafał „Raph” Samborski (Palmer Eldritch, Muzyka Interia, Noisey). – Skalsky to niepoprawny i bezkompromisowy producent muzyczny. Świeże podejście do kompozycji i aranżacji wynika chyba z dwubiegunowości tego energetycznego osobnika. Fundament mocno oparty w klasyce gatunku house jest jak słychać mocno szarpany przez soulowe dźwięki i nowatorskie wizje Skalskiego – pzyznał Marcin Janusiński (Emergenza Festival) .

80bpm.net patronuje medialnie tej płycie. 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *