Richie Hawtin w Instytucie

Kolejna edycja legendarnego Instytutu już 13 maja 2017 r.. Znowu spotkamy się w unikatowym na skalę światową miejscu – jedynym laboratorium badawczym goszczącym imprezy techno. Dzięki wyjątkowej przestrzeni, jak i artystom, których usłyszycie w maju długo nie zapomnicie o tym wydarzeniu.

Richie Hawtin, fot. materiały promocyjne

Richie Hawtin, fot. materiały promocyjne

Wiosenna edycja przywita nas drugą unikatową sceną. Hala Wysokich Napięć (HWN) klimatycznie przypominać będzie Halę Najwyższych Napięć (HNW), ale w odróżnieniu od niej panować tutaj będzie bardziej eksperymentalne brzmienie dedykowane fanom mocniejszego uderzenia. Różnica widoczna będzie również w aspekcie wizualnym, który przyjmie bardziej surową i minimalistyczną postać.

Natomiast znana nam wszystkim Hala Najwyższych Napięć zostanie wyposażona w jeszcze mocniejsze nagłośnienie, które z pewnością zaspokoi najbardziej wymagające gusta.

Artyści:
Hala Najwyższych Napięć/Highest Voltage Hall:
Richie Hawtin
Mathew Jonson
Shifted
….
Hala Wysokich Napięć/High Voltage Hall:
Randomer
…..
W ciągu najbliższych kilku dniu pojawią się kolejne nazwiska.

RICHIE HAWTIN
Gdybyśmy musieli opisać naszego headlinera trzema „hasztagami” to użylibyśmy słów innowacja, kreatywność, mrok. Jednak niezależnie od tego jak dużo byśmy ich dodali, nadal byłoby to za mało by przekazać wam jak wielką osobowością jest nasz Instytutowy gość.
Richie, znany również jako Plastikman, FUSE czy Robotman od samego początku swojej kariery miał ogromny wpływ na ewolucję brzmienia, a wydania takie jak Closer czy Consumed były, są i będą inspiracją dla wielu artystów. Hawtin jednak nigdy nie ograniczał się do muzyki. Jak sam przyznaje, od zawsze był wielkim fanem technologii i trzeba przyznać, że na scenie muzycznej mocno przyczynił się do jej rozwoju. Ostatnim jego dziełem jest Model 1 czyli mikser opracowany we współpracy z legendarną firmą Alen & Heath, który od samego początku zyskał uznanie „największych”.
Opisując Hawtina nie możemy nie wspomnieć o sukcesywnie prowadzonych labelach Plus i Minus oraz serii imprez o nazwie Enter, które odbywają się w wielu topowych miejscach na świecie.

MATHEW JONSON
Mathew Jonson to artysta pochodzący z Kanady, na co dzień mieszkający w Berlinie. Jest jednym z tych, którzy od początku kariery podążają własną „brzmieniową” ścieżką, nie bojąc się eksperymentować i interpretować muzykę elektroniczną na swój sposób. Przykładem tego może być jego ponadczasowy, hipnotyczny utwór „Marionette”, „Kissing Your Eyes” – o którego remiks pokusili się Tale Of Us lub wydany w 2008 „Typerope”.

Słuchanie utworów Mathew Jonsona sprzed lat wywołuje u nas nostalgię, ale co dziś najbardziej nas w nim urzeka to jego wyjątkowy live act, który przez Resident Advisor został sklasyfikowany na 15 miejscu najlepszych live actów 2016 roku, wyprzedzając w tej klasyfikacji min. Nicolasa Jaar’a, Surgeon’a i Dubfire’a.

SHIFTED
Guy Brewer’s przez wiele lat związany był ze sceną Drum n Bass’ową. W świecie techno dał się poznać dopiero w 2011 roku jako Shifted, a szerzej wypłynął wydając dwie świetne epki w labelu Luke Slater’a – Mote Evolver.
Obecnie jedna z ikon eksperymentalnego techno – Shifted ,charakteryzuję się surowym, głębokim i niestandardowym brzmieniem, a jego produkcję stale goszczą w mixach największych tej sceny.
Podobnie jak Richie Hawtin, Guy używał już wielu „imion”, min. Pacific Blue, Relay, Alexander Lewis, Covered In Sand. Niezależnie od tego pod jakim aliasem tworzył, zawsze były to dźwięki bliskie muzycznym koneserom. Tym bardziej cieszymy się mając go na pokładzie, gdyż wiemy, że takowych w Instytutowej rodzinie nie brakuje.
Motorem napędowym dla kariery naszego headlinera z pewnością były albumy „Crossed Paths” oraz Under A Single Banner, które ukazały się w 2012 i 2013 roku.

RANDOMER
Randomer czyli Rohan Walder pochodzi z UK i jest kolejnym artystą, który w swojej muzyce nie trzyma się wyznaczonych standardów. Posiadający własne zasady brzmieniowej estetyki Rohan przez wielu uznawany jest za artystę zaliczającego się do wąskiego grona tych, których muzyka potrafi zaspokoić pragnienie bardzo szerokiego grona słuchaczy.
Produkcje zawieszone między brzmieniem old schoolowym, a mocno nowoczesnym, w dodatku zawierające elementy house’u i techno na stałe zagościły w playlistach wielkich postaci elektronicznej sceny, min: Len Faki, Surgeon i Ben Ufo.
Od pierwszego wydania 8 lat temu, Randomer wzbogacił swoją dyskorgafię o wiele niezwykłych wydań, a my do najciekawszych zaliczamy Bring/Curtains, Stupid Things I Do, Angry Fiddle i Kids Play wydawane w uznanych labelach: Hemlock Recordings, Clone Basement Series i L.I.E.S.

https://www.youtube.com/watch?v=UV1Yk4_WdiU __

Abstract Division to holenderski projekt w którego skład wchodzą weterani sceny techno – Dave Miller i Paul Boex. Duet zdobył uznanie fanów undergroundowego techno dzięki wspaniałym trylogiom “Form and Function” oraz „Time and Perception”. Oryginalne utwory wraz z remiksami od między innymi Jonas Kopp, Shifted i Ben Sims wydane zostały w Dynamic Reflection. Label prowadzony przez Paul’a jest nie tylko wizytówką Abstract Division, ale również jednym z wiodących na rynku techno. Opisując Abstract Division warto wspomnieć również o Decode, czyli ich autorskiej serii imprez, która co dwa miesiące odbywa się w topowym klubie Rotterdamu – Transport.

Świetne produkcje w połączeniu z bezkompromisowym stylem pozwoliły im wystąpić min. w takich miejscach jak Berghain, Tresor, Radion, Shelter oraz na eventach Awakenings czy Sonar.

Jako ciekawostkę dodamy, że wiosenna edycja będzie Instytutowym debiutem Paul Boex’a, bowiem Dave Miller zaszczycił nas już swoim solo występem w 2003 roku.

Informacja dla podróżujących.
Osoby z południa przyjeżdżające specjalnie na Instytut imają możliwość dołączenia do zorganizowanego wyjazdu wraz z innymi Instytutowiczami dzięki współpracy z GTV PARTY BUS
https://www.facebook.com/GtvPartyBus/
Szczegóły w linku wydarzenia: https://www.facebook.com/events/226935557768127/
Istnieje możliwość dodania trasy z innych miast polski w przypadku zebrania się grupy minimum 8 osób.

 

INFORMACJE O BILETACH:
LOYALTY tickets: 60 pln – dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 29.01 SOLD OUT!
I pula: 85 pln – dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 28.02 SOLD OUT!
II pula: 110 pln – dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 01.05 /wyprzedana w 65%
III pula: 135 pln – dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 13.05
VIP bilet – limitowana pula dostępna tylko u Organizatora. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu bilety@technoinstytut.pl

Bilety online dostępne w serwisie Biletomat.pl pod linkiem:
https://www.biletomat.pl/imprezy/instytut-4874/

Termin: 13.05.2017
Start: 22:00
Koniec: 6:00
Miejsce: Instytut, Warszawa, ul. Mory 8
Facebook fanpage: https://www.facebook.com/technoinstytut/
Facebook wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1799887193609543/
Strona internetowa: https://www.technoinstytut.pl/
Youtube: https://www.youtube.com/instytut
Instagram: https://www.instagram.com/instytut.techno/
Soundcloud: https://soundcloud.com/instytuttechno

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: