Aparaty słuchowe nowej generacji

Historia aparatów słuchowych sięga XIX wieku, kiedy powstały pierwsze urządzenia mechaniczne poprawiające słyszenie. Cyfrowe aparaty słuchowe to efekt technologicznej rewolucji, dzięki której możliwe było stworzenie urządzeń dyskretnych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

bright picture of young woman listening gossip

Nowoczesne aparaty słuchowe są niemal niewidoczne, łatwe w obsłudze, zachowują naturalne funkcje słuchu, a dzięki aplikacjom dodatkowym zapewniają komfort zarówno w codziennym życiu, jak i w trakcie podróży.

Cyfrowe i zaawansowane technologicznie

Aparaty słuchowe nowej generacji to urządzenia cyfrowe, zaawansowane technologicznie na równi ze współczesnymi komputerami. Dzięki zainstalowanym aplikacjom urządzenia te są w stanie zadowolić także najbardziej wymagających użytkowników. Cyfrowe systemy przetwarzania sygnału, jak ChannelFree™, wykorzystany w aparatach marki Bernafon, gwarantują najwyższą jakość dźwięku, z kolei systemy redukcji sygnałów transjentowych i sprzężonych eliminują powstawanie dźwięków sprzężonych, które w urządzeniach analogowych występowały jako nieprzyjemne piski – z cyfrowymi aparatami słuchowymi nie musisz się obawiać tego typu doświadczeń, gdyż po prostu nie będą Cię one dotyczyć. Dla użytkowników, którzy często korzystają z linii lotniczych, został opracowany specjalny program „Komfort w samolocie”, dzięki któremu podróż z aparatem słuchowym nie sprawia żadnych problemów ani uczucia dyskomfortu. Miłośnikom muzyki i kina zadedykowane zostały aplikacje „Muzyka na żywo” i „Kino”, dzięki którym odbiór muzyki, charakteryzującej się odmiennymi właściwościami niż mowa, jest naturalny. Właściwe działanie wszystkich zainstalowanych aplikacji gwarantuje nowoczesna technologia Audio Efficiency™ 1.0 marki Bernafon, dzięki której aparat słuchowy automatycznie dostosowuje się do zmiennych warunków akustycznych otoczenia. Można również samodzielnie zmieniać ustawienia w aparacie, korzystając z pilotów zdalnego sterowania lub aplikacji na smartfon SoundGate App, a także manualnie poprzez Oasys. Nowoczesna technologia wykorzystywana jest również przy doborze aparatu słuchowego, dzięki czemu proces ten przebiega niezwykle sprawnie, a pomiar koniecznych parametrów jest bardzo precyzyjny.

Dyskretnie dopasowane do Twojego stylu

Jedną z ważniejszych cech nowoczesnych aparatów słuchowych jest to, że zapewniają one dyskrecję. Modele wewnątrzkanałowe są całkowicie niewidoczne, gdyż umieszcza się je głęboko w kanale słuchowym pacjenta. Nieco większe są aparaty wewnątrzuszne pełnomałżowinowe, jednakże i w tym przypadku praktycznie ich nie widać, gdyż kolor obudowy bez problemu dopasujesz do odcienia swojej karnacji bądź koloru włosów. Aparaty zauszne cechują się doskonałym wzornictwem, niewielkimi rozmiarami oraz bogactwem kolorów, dzięki czemu możesz je dopasować do swojej skóry, wybierając któryś z cielistych odcieni, bądź indywidualnego stylu, decydując się na kolor zdecydowany, a może nawet na konkretny wzór, który podkreśli Twoją osobowość. Dobre poradnie audiologiczne, rekomendowane przez specjalistów z firmy Świat Słuchu, mają szeroką ofertę aparatów słuchowych najlepszych marek, w których zastosowane są opisane rozwiązania.

Wybierając aparat słuchowy, pamiętaj, że musi to być urządzenie dopasowane przede wszystkim do stopnia i rodzaju niedosłuchu oraz indywidualnych oczekiwań. W doborze zawsze powinien uczestniczyć doświadczony protetyk słuchu , który będzie w stanie rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Komentarze: