Wycena nieruchomości w aspekcie kredytu hipotecznego – rzeczoznawca majątkowy.

Wycena nieruchomości sporządzona przez rzeczoznawcę majątkowego pozwala na określenie wartości rynkowej nieruchomości.

Wycena lokalu mieszkalnego, komercyjnego lub nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym przygotowana dokładnie przez rzeczoznawcę majątkowego to często nieodłączny komponent przebiegu zabezpieczenia wierzytelności  kredytem hipotecznym.
Aktualnie zakupienie nieruchomości finansowane jest bardzo często częściowo lub całkowicie  z kredytu zabezpieczonego wpisem hipotecznym w czwartym dziale Księgi Wieczystej przedmiotowej nieruchomości.  

– Bank wymaga wyceny w formie operatu szacunkowego przy kredycie hipotecznym – wyjaśnia Rzeczoznawca majątkowy Sebastian Wygaś z https://www.nieruchomosci-wycena.com/n19,Rzeczoznawca-majatkowy-

Przy obecnych stopach procentowych kredyt o charakterze hipotecznym jest pozytywnym rozstrzygnięciem na pokrycie finansowe kupna mieszkania lub domu i zainwestowania części zgromadzonych pieniędzy w mogłoby się wydawać jedną z pewnych kategorii inwestycji.
Nie zmienia tego choćby bariera rosnącego wkładu własnego, którego żądać może bank, przed potwierdzeniem kredytu hipotecznego.

– analizując okres ostatnich lat duża część inwestycji w nieruchomości mieszkaniowe jak i komercyjne jest finansowana całkowicie lub częściowo z kredytów hipotecznych – wyjaśnia Rzeczoznawca majątkowy Sebastian Wygaś z https://www.nieruchomosci-wycena.com/

Kredytodawca zazwyczaj wymaga oszacowania wartości nieruchomości sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego w formie operatu szacunkowego  dla celu oszacowania wartości rynkowej przedmiotu zabezpieczenia wierzytelności.
Rzeczoznawca majątkowy precyzyjnie określa zgodnie z etyką zawodową oraz metodologią wyceny nieruchomości faktyczną wartość nieruchomości w stanie aktualnym lub w stanie docelowym  gdy kredytobiorca zamierza wykończenie lub na przykład adaptację nieruchomości na przykład mieszkalnej lub komercyjnej, handlowej.

– Oszacowanie wartości rynkowej nieruchomości w trakcie budowy lub adaptacji jest niezwykle ważne w aspekcie stanu docelowego nieruchomości oraz wartości nieruchomości po zakończeniu inwestycji – wyjaśnia Maja Hylińska specjalistka ds. wyceny z https://www.nieruchomosci-wycena.com/f3,Kredyt-hipoteczny-warunki-uzyskania-

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Komentarze: