Co robić we Wrocławiu?

Co robić we Wrocławiu? Na tak postawione pytanie odpowiedzieć jest zarazem bardzo łatwo i bardzo trudno, ponieważ Wrocław jest jednym z najciekawszych polskich miast, przez co dostajemy całą masę różnych opcji kulturowych i od razu można by ich wymienić ciurkiem co najmniej kilkadziesiąt.

Wszystko zależeć będzie oczywiście od tego, jakie są nasze prywatne upodobania, co lubimy robić i na co akurat mamy ochotę, ponieważ Wrocław jest w stanie zaoferować nam coś dobrego do zjedzenia w wydaniu z każdego zakątka świata, w tym oczywiście z kuchni regionalnej, może zaoferować nam koncerty muzyki klasycznej oraz klasycznie zakręconej, jak również pozwolić nam na odkrywanie wspaniałych rzeczy, samodzielnie, z przewodnikiem, z dzieckiem lub na milion innych sposobów. Spróbować można bardzo różnych rzeczy i trudność stanowi to, co polecić komuś, kto ma tylko weekend na na zwiedzanie Wrocławia, a nie pół swojego życia.

Zabytkowe centrum

Za zdecydowanie najwspanialsze miejsce we Wrocławiu uchodzi rynek główny, element starego miasta i jeśli jesteśmy zdesperowani, by zaoferować coś do zrobienia, co na pewno będzie odpowiadało każdemu przyjezdnemu, powinniśmy zawsze wskazywać właśnie na wycieczkę po tamtych rejonach. Rynek główny jest piękny sam w sobie jako całość i potrafi zachwycać pojedynczymi elementami architektury czy nawet samego układu architektonicznego, jeśli ktoś ma na tyle wprawne oko, by tego typu kwestie dostrzegać. W jego otoczeniu znajdziemy ponadto wiele ciekawych miejsc, do których zaglądają wszyscy turyści, czyli najróżniejsze puby, lokale gastronomiczne, miejsca do potańczenia i takie, gdzie będziemy mogli na chwilę oderwać się od świata i zakosztować sztuki wyższej lub też trochę niższej acz nowoczesnej.

W pogoni za krasnalami

Znakomitym sposobem na poznanie miasta i wyszukanie atrakcji idealnych dla nas, na przykład kina, aquaparku lub najlepszego piwa z lokalnego browaru w mieście, jest pogoń za symbolicznymi krasnalami poustawianymi po całym mieście. Są to maleńkie figury stawiane przez artystów i „artystów”, które czasami mogą nawiązywać do jakichś konkretnych osób, miejsc czy wydarzeń, a czasami po prostu są śmiesznymi dodatkami do scenerii danej części miasta. Trzeba przyznać, że krasnale są bardzo kreatywne i zazwyczaj nie są bynajmniej tylko ciekawostką dla dzieci, a czymś, czym realnie warto się zainteresować.

Teatry we Wrocławiu

Wrocław jest wyjątkowym miastem, jeśli chodzi o działalność teatrów i grup teatralnych. W ciepłych miesiącach roku można spotkać artystów bezpośrednio na ulicach organizujących różnego rodzaju happeningi lub po prostu przedstawienia na wolnym powietrzu. W ciągu całego roku odwiedzać można liczne sceny porozrzucane po całym mieście, z których zdecydowanie najważniejszy jest Teatr Polski, który w ostatnim czasie miał pewne problemy, ale zaczyna wychodzić na prostą. Ta prosta ma dość wyraźny posmak socrealizmu po spacyfikowaniu tego teatru przez polityków, więc lepiej jest postawić na Teatr Współczesny, gdzie sztuki są czasami bardzo obrazoburcze.

Wrocław jest wyjątkowym miastem, zwiedzanie go zajmie co najmniej kilka dni. Warto wybrać nocleg w apartamentach w centrum Wrocławia. Apartamenty są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie spokój i prywatność.

Komentarze: