Masażysta – zawód czy powołanie?

Masaż wykonywany w profesjonalnym gabinecie masażu, przez wykwalifikowaną osobę pozwala na odprężenie i może przynieść dodatnie skutki zdrowotne dla pacjenta. Trzeba jednak wiedzieć, jak masować, gdzie przyciskać mocniej palce, a kiedy trzeba zachować pełną ostrożność. Tego wszystkiego można nauczyć się na kursie masażu.

Umiejętności ważne w pracy w salonach kosmetycznych i SPA

Poszukując pracy w branży kosmetycznej i odnowy biologicznej, bardzo często można natknąć się na oferty kierowane do masażystów. Pracodawcy wymagają od kandydatów na takie stanowiska umiejętności praktycznego wykonywania masażu. Masażysta powinien odbyć profesjonalne kursy i szkolenia oraz nie ustawać podczas swojej pracy zawodowej w podnoszeniu swoich kwalifikacji. Jeśli chcesz się dowiedzieć tego, jak prawidłowo realizować swoim przyszłym klientom masaż Warszawa jest miastem, w którym bez trudu znajdziesz najlepsze salony masażu Dzięki temu zwiększa szanse na zatrudnienie, stabilną, dobrze płatną pracę oraz przynosi realne korzyści dla firmy, w której jest zatrudniony. Może również pracować jako niezależny, mobilny lub stacjonarny masażysta.

Zanim jednak rozpocznie się karierę zawodową, należy odbyć odpowiednią edukację. Umiejętności wykonywania masażu w różnych odmianach można nauczyć się na kursach i szkoleniach. Ważne, aby były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Kursy stacjonarne czy online

Czy można nauczyć się różnych technik masażu w trybie online? Niektórzy twierdzą, że jak najbardziej. Wystarczy znaleźć w serwisie społecznościowym Facebook kurs masażu, jaki nas interesuje i obejrzeć filmy instruktażowe. Można w ten sposób poznać techniki masażu relaksacyjnego, bańką chińską, klasycznego czy gorącymi kamieniami. Nie można jednak oczekiwać, że kurs ten przekaże nam wszystkie praktyczne informacje z zakresu masażu. W tym celu warto wybrać się na zawodowy kurs masażu. Po ukończeniu zawodowego kursu masażu, który może obejmować nawet ponad 100 godzin praktycznych i teoretycznych zajęć, kursant mając pozytywne wyniki egzaminów końcowych, uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu masażysty.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.
Komentarze: