Kolektyw regime brigade kontynuuje cykl „Something More” i zaprasza 10 grudnia do wrocławskiego Das Lokalu. Gwoździem programu będzie występ na żywo Lake People, którego twórczość krąży wokół brzmienia elektroniki lat 90. i ambientowych pejzaży w formie 4×4.

lakepeople-instagram

Pierwsze muzyczne zajawki Martina Enke to rave, jungle i techno, które rozbudziły w nim chęć skonstruowania własnego, charakterystycznego stylu. Przełomowym momentem w karierze artysty okazał się wydany w 2012 roku album „Point EP”, który bez wątpienia przyniósł mu rozpoznawalność na całym świecie. Wydawał m.in. w takich wytwórniach jak Permanent Vacation, Ghostly International czy Crosstown Rebels.

Lake People to hipnotyzujący space house, czerpiący garściami ze stylistyki IDM lat 90. w swoich kompozycjach stawia na nostaligiczną aurę w minimalnym układzie, choć nietrudno doszukać się w nich acidowych wątków. We wrocławskim klubie Das Lokal, pochodzący z Lipska artysta zaprezentuje na żywo swój zupełnie nowy materiał, dryfujący pomiędzy przestrzennym techno, plamami ambientu i nastrojowym brzmieniem syntezatorów. Za deckami pojawią się również lokalni DJe: rezydent klubu Raev i reprezentanci młodej wytwórni regime: Szymon Piotr i Tryptaminèe.

W najbliższy piątek wszystkich zainteresowanych oprócz muzycznych przeżyć czeka coś… więcej. O godzinie 19:00 w siedzibie platformy kreatywnej TONY – odbędzie się spotkanie z Lake People, który opowie o procesach kompozycyjnych i sztuce produkcji muzyki. Start o godzinie 19:00, „Something More” w Das Lokal rusza punktualnie o 23:00. Do zobaczenia na parkiecie.

event: https://facebook.com/events/1791128171137339/