Didżejki techno, dźwiękowi eksperymentatorzy, raperzy oraz ekscentryczne zespoły jazzowe i rockowe zagrają w drugi weekend lipca w Katowicach. Pierwsi ogłoszeni artyści 12. Edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka to Christian Löffler + Mohna (a/v live), Gang Gang Dance, Fisz Emade Tworzywo, Porter Ricks, Thomas Brinkmann, Food i Hilde Marie Holsen, Paula Temple, Dr. Rubinstein oraz Ten Typ Mes. Od 2017 roku Festiwal będzie odbywał się w drugi weekend lipca, a nie jak dotychczas w połowie sierpnia.

Dr Rubinstein, fot. materiały prasowe
Dr Rubinstein, fot. materiały prasowe

Festiwal Tauron Nowa Muzyka to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce. Co roku w malowniczej lokalizacji w Katowicach prezentują się najciekawsi debiutanci i najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Organizowany od 11 lat festiwal cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku, a Tauron Nowa Muzyka to marka będąca synonimem najwyższej jakości.

Wśród artystów, którzy zagrają na przyszłorocznej 12. edycji nie zabraknie silnej reprezentacji sceny techno. W Katowicach zaprezentują się twórcy słynący z eksperymentów, jak Porter Ricks i Thomas Brinkmann, ale także berlińskie didżejki Paula

Temple i Dr. Rubinstein, znane z motorycznych, tanecznych setów. Dawkę świeżego grania na żywo zapewnią rockowe eksperymenty Gang Gang Dance z Nowego Jorku oraz brytyjski zespół Food z towarzyszeniem norweskiej trębaczki Hilde Marie Olsen. Polską reprezentację stanowić będzie grupa Fisz Emade Tworzywo i Ten Typ Mes. Wydarzeniem będzie z pewnością audiowizualne show młodego niemieckiego producenta Christiana Löffler z towarzyszeniem wokalistki Mohny.

„Mamy nadzieję, że 12. edycja będzie jak dotąd największym sukcesem festiwalu. Zaprosiliśmy intrygujących, świeżych artystów, którzy z pewnością dostarczą nam równie niezapomnianych wrażeń, co sierpniowy set Robaga Wruhme, czy przejmujący koncert Lubomyra Melnyka w sali NOSPR. Zapraszam w lipcu do Katowic!” – mówi Adam Godziek, jeden z organizatorów i pomysłodawców festiwalu.

Trwa sprzedaż biletów na Festiwal. Karnety dwudniowe można nabyć w promocyjnej cenie 180 zł tylko do końca listopada. Karnety czterodniowe w promocyjnej cenie 300zł będą dostępne do końca grudnia. Warto się pospieszyć z decyzją.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl/

12. Festiwal Tauron Nowa Muzyka, 06-09.07.2017, Katowice Cena: Karnet 2-dniowy: 180 PLN Karnet 4-dniowy: 300 PLN Więcej informacji o biletach na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl/bilety

Christian Löffler + Mohna (a/v live)  Gang Gang Dance  Fisz Emade Tworzywo  Porter Ricks  Thomas Brinkmann  Food & Hilde Marie Holsen  Paula Temple  Dr. Rubinstein  Ten Typ Mes 

Karnety dwudniowe w cenie 180zł tylko do końca listopada

Karnety czterodniowe w cenie 300zł tylko do końca grudnia