Dub Temple #85: Radikal Guru

Najbardziej rozpoznawalny na świecie polski producent dubowy Radikal Guru po dłuższej przerwie powraca do Krakowa by zaprezentować się po raz pierwszy u nas jako band w odsłonie live dub z żywą sekcją dętą. Towarzyszył im będzie znany z wielu jego flagowych numerów brytyjski wokalista o niesamowitym głosie Echo Ranks.

radikal-guru-live-2

Data imprezy zbiega się z datą wydania trzeciego długogrającego albumu Mateusza “Dub Mentalism” z którego to usłyszycie ogrom świeżego materiału w konwencji live dub! Impreza otwiera trasę koncertową artysty promującą wspomniany wyżej album, który wkrótce ujrzy światło dzienne. Oczywiście całość na potężnym nagłośnieniu Dubseed Sound System z solidnym wsparciem lokalnych selektorów w ogromnej przestrzeni starej fabryki tytoniu w której mieści się nowootwarty klub “W Remoncie”. Do zobaczenia 10.11.2016 na Dolnych Młynów 10!

RADIKAL GURU LIVE DUB

Radikal Guru czyli Mateusz Miller to pochodzący z Kwidzyna producent oraz dj, będący obecnie najbardziej rozpoznawalnym współczesnym polskim twórcą muzyki Dub na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu zjednał sobie słuchaczy wywodzących się z wielu rożnych kręgów muzycznych. Ma na koncie dwa świetnie odebrane albumy studyjne oraz kilkanaście winylowych singli. W ciągu ostatnich lat jego niezwykle energiczne występy na żywo można było usłyszeć na trasach koncertowych w całej Europie oraz w tak odległych krajach jak USA, Meksyk czy RPA.

Jego nowy projekt live to połączenie dotychczasowej przygody z muzyką elektroniczną z żywym instrumentarium. Radikal Guru zdecydował się odejść od dotychczasowych setów dj’skich na rzecz dubowych mixów na żywo, podczas których jego autorskie utwory nabiorą zupełnie nowej atmosfery i niepowtarzalnej aranżacji. Wraz z Mateuszem na scenie pojawi się trzyosobowa sekcja dęta oraz brytyjski wokalista Echo Ranks.

RAFAŁ KONERT / POSITIVE THURSDAYS IN DUB (Wrocław)

Dziennikarz radiowy, promotor muzyczny, ale przede wszystkim miłośnik korzennego reggae i dubu. Autor i gospodarz najstarszej audycji o reggae w Polsce – Pozytywne Czwartki (Positive Thursdays), która nadawana jest nieprzerwanie od 2006 roku. Jego selekcja to przede wszystkim podróże do złotej ery muzyki reggae, czyli lat 70. i eksplorowanie rejonów Studia One, Black Ark czy Channel One. Miłośnicy niskich częstotliwości również znajdą coś dla siebie, bo dub to drugi gatunek, który można usłyszeć podczas jego setów. Jako DJ grał we wrocławskich klubach Szepty, Marrakech, Puzzle czy Barbarka urozmaicając program muzyczny o reggae i dub. Supportował takich artystów jak: Raging Fyah, Steel Pulse, Turbulence, Black Prophet, Bristol Sound (Prince Jamo, Robbo Dread, Joseph Lalibella, Andy Scholes), Dubiterian, Hornsman Coyote czy Reggae Rajahs. Regularnie od 2012 roku gra również na festiwalu Rototom Sunsplash na scenie poświęconej roots reggae.

 

10.11.2016, Kraków, W Remoncie ul. Dolnych Młynów 10

start: 21.30

wstęp: 25 pln

RADIKAL GURU LIVE DUB ft. ECHO RANKS (UK) & RADIKAL HORNS.

Dub Mentalist LP release party!

Support:

MACK ( Moonshine Rec. ) Trójmiasto

RAFAŁ KONERT (Positive Thursdays in Dub) / Wrocław

KUZYN

Dubseed Sound system

Facebook event: https://www.facebook.com/events/674366792722431/

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: