Zestaw do sushi – najlepszy upominek dla fana dalekowschodniej kuchni

Sushi zwojowało kraj nad Wisłą. Jeżeli również znasz kogoś, kto za nim przepada, lub też sam lubisz od czasu do czasu zjeść coś wyśmienitego z bogatego menu kuchni dalekowschodniej, mamy dla ciebie pomysł – zestaw do serwowania sushi.

big_zestaw-birds-trzecie-zdjecie

Oczywiście, do podania przyrządzonego w domu sushi wcale nie potrzeba pochodzących z Japonii talerzy, ponieważ równie dobrze można zaprezentować je na zwykłych talerzykach, ale wtedy, gdy liczy się efekt, warto zdecydować się na zakup efektownej zastawy stołowej. Dzięki niej wspólne świętowanie przy stole będzie odbywało się w jeszcze bardziej eleganckim stylu.

W sprzedaży można znaleźć wiele stylowych zestawów przeznaczonych do serwowania sushi oraz pozostałych typów potraw pochodzących z Dalekiego Wschodu. Wbrew pozorom, wcale nie kosztują tak dużo. Można kupić je w rozmaitych wariantach wzorniczych i mogą być one dla jednej, dwóch czy też czterech osób, wobec tego można także dopasować je do oczekiwanej liczby gości.

Największym zainteresowaniem cieszą się te zestawy, które wykończone są w kolorze czarnym oraz czerwonym, ale można też kupić białe czy kremowe talerzyki i inne dodatki. Są one często zdobione rozmaitymi malunkami w orientalnym stylu, co powoduje, że idealnie wpisują się w stylistykę kuchni z Dalekiego Wschodu. Gdy chodzi o kształty, dominują przede wszystkim talerzyki prostokątne i kwadratowe, ale również można znaleźć interesujące propozycje w postaci miseczek i talerzyków przypominających symbol Yin i Yang.

W zestawie do sushi można znaleźć wszystko, co potrzebne jest do zaprezentowania tej wyśmienitej potrawy wraz z różnymi akcesoriami. Zestawy dla jednej osoby zawierają przede wszystkim duży talerz oraz miseczkę przeznaczoną na sos sojowy. W przypadku większych zestawów na co najmniej dwie osoby, również spotyka się większe patery, które służą do ułożenia wszystkich rolek sushi. Goście potem zabierają je z patery na swoje talerzyki. Wszystkie te elementy można zakupić również osobno, ale wtedy, gdy liczy się dopasowanie i efekt, warto zdecydować się na komplet.

Ceny zestawów do sushi są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od liczby elementów, materiału, który posłużył do ich wykonania, a także techniki zdobniczej. Zestaw dla jednej osoby to koszt około 50-70 złotych, natomiast dla dwóch osób mniej więcej 100-140 złotych. W przypadku zestawów przeznaczonych dla czterech osób płaci się około 200-250 złotych.

Przy zakupie zestawu do sushi można również pomyśleć o zamówieniu pałeczek. W sklepach specjalizujących się w orientalnych produktach można kupić pałeczki z twardego drewna, na przykład różanego lub hebanowego, pałeczki ze stali nierdzewnej czy nawet ze srebra.

Ciekawe zestawy do sushi przygotowała firma Orient Deco, która specjalizuje się w dostarczaniu swoim klientom eleganckich, inspirowanych Dalekim Wchodem produktów. W jej asortymencie można znaleźć również różnego rodzaju pałeczki do sushi, także z usługą personalizacji, na przykład poprzez wykończenie ich inicjałami. Zakupy można zrobić już teraz na stronie internetowej orientdeco.pl.

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *