Martin Garrix w Polsce już w listopadzie!


Już 27 listopada na scenie Tauron Areny w Krakowie pojawi się Martin Garrix, jeden z najwybitniejszych DJ-ów na świecie. Ten wyjątkowy artysta z Holandii wykonuje mieszankę muzyki elektro, house oraz dance, tworząc styl znany pod nazwą bigroom house. Wprowadź się więc w stan muzycznej nieważkości, jaki towarzyszy koncertom Garrixa na takich festiwalach jak Tomorrowland i poczuj choć część tej atmosfery w Krakowie.

Audience with hands raised at a music festival and lights streaming down from above the stage. Soft focus, blurred movement.

Audience with hands raised at a music festival and lights streaming down from above the stage. Soft focus, blurred movement.

Bo liczy się miłość do muzyki

Martin Garrix, czyli właściwie Martijn Gerard Garritsen to urodzony w Amsterdamie DJ oraz producent muzyczny, który już od najmłodszych lat odczuwał miłość do muzyki. W specjalnej szkole Herman Brood Academie uczył się podstaw produkcji muzyki, a ukończył ją w wieku lat czternastu.

Pierwszy bootleg nagrał do singla Enrique Iglesiasa pt. Tonight. Przełom w karierze DJ-a nastąpił w 2012 roku, kiedy to podpisał kontrakt z holenderską wytwórnią płytową Spinnin’ Records i wydał swój singiel Keygen.

BFAM nagrany z Julianem Jordanem przyniósł szesnastolatkowi ogromny rozgłos oraz kolejne propozycje współpracy. Był pierwszą osobą, która w wieku poniżej 18 lat pojawiła się na belgijskim festiwalu Tomorrowland, a także najmłodszym wykonawcą w klubie Privilige Ibiza.

W rankingu DJ Mag Top 100 (na najpopularniejszego DJ-a na świecie) zajął trzecie miejsce (2015 r.).

Młody i popularny

Osiągnięcie popularności przez Martina Garrixa wzbudzało wiele kontrowersji. Zarzucano mu między innymi prymitywność, prostotę, a sam fenomen porównywano do sławy Justina Biebera.

W 2016 roku Martin Garrix odszedł z wytwórni Spinnin’ Records i otworzył własną. W lutym 2016 roku potwierdził prace nad debiutanckim albumem. Zaprosił do współpracy w tworzeniu nowej muzyki raperów oraz wokalistów, wcześniej pracował już między innymi z Usherem oraz Edem Sheeranem.

Ruch EDM

Wypowiadając się w lutym 2016 roku Martin Garrix stwierdził, że EDM to nie tylko pewien rodzaj muzyki, ale też część większego ruchu. Według niego muzyka ma wielką moc jednoczącą ludzi i najbardziej to widać na wielkich festiwalach , kiedy około 100 tysięcy ludzi razem cieszy się i bawi przy elektronicznej muzyce tanecznej – „(…)kiedy jestem na scenie, kiedy widzę ten tłum ludzi i łapię z nimi kontakt, za każdym razem mam ciarki na całym ciele.

Sprzedaż biletów ruszyła 5 września. Mimo coraz mniejszej ilości miejsc, bilety na koncert Martina Garrixa w Krakowie można jeszcze kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych. Ceny biletów na koncert w tym momencie zaczynają się od około 135 zł na trybunach, do 200 zł w strefie Platinum (źródło: http://www.alebilet.pl/bilety/martin_garrix). Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i wysłuchać Martina Garrixa na żywo w Polsce, więc śpieszcie się, biletów jest coraz mniej.

Komentarze: