Największa kolaboracja wrocławskiego świata muzyki elektronicznej. Połączenie wielu lat doświadczeń, tysięcy pomysłów i wspólnie spędzonych godzin. Tak powstało wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 25 i 26 listopada we Wrocławiu.

Anna, fot. materiały organizatorów
Anna, fot. materiały organizatorów

Hedone Festival to dwudniowe, międzynarodowe święto muzyki elektronicznej, które zagości w postindustrialnych przestrzeniach Krakowska 100 we Wrocławiu. Podczas dwóch dni zaprezentują się artyści, którzy swoim nowatorskim podejściem wyznaczają kierunki rozwoju alternatywnej sceny klubowej.

Eksperyment, różnorodność, przełamanie klubowych kanonów i łączenie odmiennych gatunków muzycznych to cechy artystów zaproszonych na HEDONE FESTIVAL.
Hedonistyczne święto fanów ambitnej elektroniki 25-26.11 we Wrocławiu.

Ale o co chodzi?

Hedone – w mitologii greckiej duch (daimona) zmysłowej przyjemności, radości i rozkoszy. Identyfikowana jako córka Erosa.

Hedonizm – pogląd uznający przyjemność za najwyższe dobro i cel życiowy, w którym unikanie bólu i cierpienia jest głównym warunkiem osiągnięcia celu. Ważne są doznania teraźniejsze i chwilowe przyjemności.
W sztuce współczesnej Hedone przedstawiana jest jako zmysłowa, pół naga lub naga postać z długimi włosami przyozdobionymi wiankiem z kwiatów lub opaską. Symbol seksualności, kobiety chętnie bawiącej się, kuszącej innych aby się przyłączyli. W sztuce współczesnej istnieje bardzo dużo odwołań do mitologii – np. plakaty XIX wieczne, ryciny, witraże, malarstwo. Ciągle przewijający się motyw roślinny, korony / wianka kwiatowego. Kojarzy się ze słynną bohemą paryską – ruchem artystycznym mówiącym o zabawie, otwartości, szczęściu, seksualności. Nawiązania do secesji, do Alfonsa Muchy czy Toules Lautreca. Silne skorelowanie z idyllą, baśnią, utopią imprezową.

HEDONE Festival to idealny, utopijny świat pełen przyjemności, do którego zapraszamy publiczność.
★ Sześciu zagranicznych headlinerów ★ Czołówka polskiej sceny ★ Dwa dni ★
★ Dwie sceny każdego dnia ★ Najwyższej klasy technika ★

LINE UP (dotychczas ogłoszeni artyści – kolejne ogłoszenia zaplanowane w czasie na wydarzeniu):

✹ ANNA [DIYNAMIC MUSIC, Terminal M Records, Turbo Recordings | BR]
www.anna-official.com / https://soundcloud.com/dj_anna

✹ Gabriel Ananda [Soulful Techno, Basmati | DE]
www.gabrielananda.com / https://soundcloud.com/gabrielananda

Venue: Krakowska 100, Wrocław, Poland
Tickets: biletprosze.pl (info na wydarzeniu)

Website: www.HEDONEfestival.pl

Event FB: https://www.facebook.com/events/302083090172492/

Promotorzy:  Projekt Pralnia / Deep Depot (website) / HeartBeats / Impulse of Tunes