„Co usłyszymy kiedy wsadzimy łeb do pralki?” – zwycięzcy konkursu Tauron Nowa Muzyka

„Chcecie przekonać swojego sąsiada do muzyki elektronicznej i nowych brzmień. Którego wykonawcę z line-upu Nowej Muzyki puścicie mu przez ścianę?” – na takie pytanie odpowiadaliście by wygrać dwudniowe karnety na festiwal Tauron Nowa Muzyka, który rusza już dziś w Katowicach. Wasza kreatywność nie zna granic.

Ceephax Acid Crew

Ceephax Acid Crew

Trudno wybrać spośród tak pomysłowych wypowiedzi tylko dwie, których autorzy otrzymają karnety. Za klucz dobieram zatem blokowe stosunki sąsiedzkie i ich lejtmotyw: wiercenie w ścianach.

Można by iść na łatwiznę i zafundować sąsiadowi seans z Masayoshi Fujita lub Kamasi Washingtonem. Ja jednak jestem zwolenniczką terapii szokowej, dlatego właśnie przysuwam głośniki do ściany i odpalam na pełny regulator Actress. Sąsiad i tak wspominał że przydał by się remont więc pomogę mu trochę pozbijać tynki. 🙂

– napisała Aleksandra, do której wędruje karnet na dwa dni TNM!

„Wprowadzając swojego sąsiada w świat muzyki elektronicznej, jako aperitif podałbym mu utwór „Atlas” BATTLES – lekki podkładzik pod cięższe trunki. Po pewnej chwili zaserwowałbym już coś mocniejszego, SQUAREPUSHER, kilka numerów podobnych do wiercenia w ścianie, jednocześnie uświadamiając sąsiada, że nowoczesne brzmienia są dosłownie wszędzie.
Kolejnym etapem naszej degustacji byłoby poszukiwanie inspiracji – najlepiej w przedmiotach codziennego użytku. Tu z pewnością pomoże CLOUDS i kilka kawałków z serii: „co moglibyśmy usłyszeć, gdybyśmy włożyli łeb do pralki?” Na kaca – przysłowiowym klinem w klin – CEEPHAX ACID CREW. Podawać dwa razy dziennie – najlepiej rano i nad ranem”

– wypisuje receptę Maciej. Karnet wędruje do pana doktora!

Gratuluję dwójce zwycięzców i tradycyjnie dziękuję wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie. Do zobaczenia, przy tej samej okazji, za rok! 🙂

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.
Komentarze: