Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Up To Date Festival 23 i 24 września w Białymstoku. Tym razem organizatorzy ujawniają nazwiska spod znaku techno, electro i ambientu.

Umwelt
Umwelt

u nas kupisz bilety i karnety na to wydarzenie:

Dwóch Holendrów: Legowelt i I-F wystąpi we wrześniu na festiwalowych scenach ulokowanych na krytych, surowych parkingach Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Pierwszy, znany z wielogodzinnych improwizacji dźwiękiem wymykającym się jakimkolwiek klasyfikacjom. Drugi zaś, to ojciec chrzestny brzmienia tzw. West Coast of Holland i właściciel wpływowych wytwórni płytowych.. Przestrzeń pomiędzy dwoma holenderskimi biegunami wypełni Francuz Umwelt, którego muzyczny instynkt nie zawodzi od ponad dwudziestu lat.

U boku niezwykle doświadczonych graczy po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się Rommek, świeży i wschodzący artysta mieszkający w Londynie, który konsekwentnie wspina się po szczeblach kariery na współczesnej scenie techno, pojawiając się na wydawnictwach u boku tak ważnych postaci sceny jak np. James Ruskin czy Luke Slater.
Muzyczne uniesienie zapowiada się natomiast na scenie jednego z dwóch Centralnych Salonów Ambientu, gdzie wystąpi Noordwiijk, Kanadyjczyk, w nagraniach którego flet, klarnet, obój czy rożek angielski spotykają się z delikatnym chóralnym śpiewem głęboko angażując emocjonalnie słuchaczy. Warto wspomnieć, że artysta nie odwiedzał wcześniej tej części świata.

Kolejne Nazwiska tegorocznego Up To Date Festival ogłosimy w pierwszych dniach sierpnia. Spodziewajcie się jak zawsze nieoczywistych i solidnych wyborów programowych, z akcentem na artystów, którzy wystąpią na scenie T-Mobile Electronic Beats.
Wszyscy artyści ogłoszeni do tej pory:

Legowelt Live – NL
I-F – NL
Umwelt – FR
Rommek – UK
Noordwiijk Live – CA
Łona, Webber & The Pimps – PL
Acronym Live – SE
Ekman Live – NL
SHDW & Obscure Shape – DE
Dan Vicente (Acronym) Live – SE Chino Live – PL
New Rome Live – PL
VSHOOD – PL
Otsochodzi – PL
Fracture – UK
Luke Vibert – UK
Reeko – ES
Annanan Live – DE
Rafael Anton Irisarri – US
The Gods Planet – IT

Przypominamy! Tegoroczna edycja zapowiada się interesująco nie tylko z powodu zaproszonych artystów. Dwie z trzech festiwalowych scen ulokowane zostaną na krytych parkingach Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Centralny Salon Ambientu, inaczej niż przed rokiem, trwał będzie 2 dni. Jego sceny ulokowane zostaną w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz w miejscu, którego lokalizację organizatorzy pozostawiają jeszcze w tajemnicy.

BILETY I KARNETY

Zmianie ulegają ceny biletów

• 59 zł karnet (limit 25 sztuk)
Centralny Salon Ambientu – 23 Września Lokalizacja TBA, 24 Września Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1.

• 89 zł karnet (limit 300 sztuk)
Technosoul, Electronic Beats – 23—24 Września Stadion Miejski, ul. Słoneczna 1.

• 139 zł karnet FULL (limit 40 sztuk)
Centralny Salon Ambientu (23 Września Lokalizacja TBA, 24 Września – Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1) + Technosoul, Electronic Beats (23—24 Września, Stadion Miejski, ul. Słoneczna 1.