Jakie radio internetowe wybrać?

Radia internetowe nie są już nowością i dzisiaj słuchać możemy ich zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Gdy masz ochotę na dobrą muzykę, wystarczy tylko dostęp do internetu!

tubafm-radio

Czasy, w których komórki miały wbudowane radia, już powoli mijają. W niektórych, starszych modelach można spotkać się jeszcze z taką funkcją, ale coraz częściej wybieramy słuchanie muzyki on-line. Także tylko niektórzy z nas mają w domu radio, dlatego słuchanie przez internet cieszy się dzisiaj coraz większym powodzeniem. Przez sieć dostęp do stacji radiowych jest znacznie szerszy – to nie tylko popularne stacje, które są słuchane codziennie przez miliony Polaków, ale również te, które działają tylko on-line. Dzięki nim nie musisz czekać na utwór, który trafi w Twój gust. Wystarczy wybrać jaki gatunek lubisz i możesz rozkoszować się ulubioną muzyką.

Rock, pop czy disco polo?

Niezależnie od tego, jaką muzykę lubisz, radio internetowe to propozycja doskonała właśnie dla ciebie – dlaczego? Ponieważ on-line można znaleźć praktycznie każdego rodzaju utwory. Przykładowo na popularnym portalu fm.tuba.pl można posłuchać rocka, popu, hip-hopu, dance czy nawet disco polo, ale również dostępne są bardziej niszowe stacje, na przykład puszczające rock symfoniczny, chillout, blues, przeboje z lat 80 czy 90, aby wspomnieć tylko o niektórych propozycjach.

W radiu internetowym fm.tuba.pl można wybrać stacje puszczające muzykę jednego wykonawcy lub określony gatunek muzyczny oraz stworzyć listę samodzielnie i udostępnić ją innym. To jeszcze nie wszystko, ponieważ można wybrać radia specjalnie stworzone do joggingu, pracy czy też kołysanki, więc jest w czym przebierać.

Jakie radio on-line będzie najlepsze?

Gdy nie wiesz, jakie radio internetowe wybrać, przede wszystkim rzuć okiem na dostępność różnych kanałów muzycznych. Dobre radio powinno być też darmowe, chociaż często w celu zablokowania reklam wideo i audio trzeba wykupić dostęp premium. Gdy chcesz skorzystać z radia on-line, warto wybrać takie, które pozwoli ci na stworzenie własnego konta, którym będziesz mógł zarządzać swoją muzyką.

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały prasowe