Za nami kolejna edycja NIGHT MEDIA LAB 3.0 – interdyscyplinarnego wydarzenia audiowizualnego organizowanego przez Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Tegoroczne laboratorium nowych mediów zakończyły spektakularne koncerty reprezentantów polskiej sceny muzycznej w oprawie najlepszych artystów sztuk wizualnych.

Night Media Lab 3.0 CeTA (5)

Zgromadzona publiczność już od samego początku dała się ponieść audiowizualnemu zanurzeniu w niecodziennej przestrzeni studia filmowego, w której to odbywały się koncerty. W stan kosmicznej rzeczywistości muzycznie wprowadził Spectribe czyli Karol Rakowski, a na ekranach wtórował mu Tomasz Gawroński z TVING Stage Design. Eksperymentalny, mocno ambientowy, a przy tym minimalistyczny zarówno w dźwiękach jak i obrazach koncert, był doskonałym przygotowaniem do widowiska Osmo Nadira. Osmo wystąpił z premierowym projektem zatytułowanym CORONA. Artysta pojawił się na scenie w gęstych oparach dymu, a całości wystąpienia towarzyszyła postapokaliptyczna i tajemnicza atmosfera. Za pomocą oryginalnych instrumentów – wrzeciona, struny laserowo-dźwiękowej, a także lewitującej nad sceną kuli, Osmo Nadir stworzył trzymający w napięciu spektakl audiowizualny.

Dużej dawki energii dostarczył występ KRÓLA, dla którego wizualizacje przygotował Derubare. Wyjątkowa synchronizacja obrazu i dźwięku sprawiła, że odbiór koncertu przekraczał wrażenia sensoryczne. Derubare znany z mistycznych symboli, tym razem stworzył minimalistyczny pejzaż linii, wzorów i form nadając muzyce zespołu wręcz transgresyjny wymiar. Koncerty zakończył rewelacyjny live An on Bast – niekwestionowanej królowej polskiej elektroniki, która zagrała premierowo na imponującym systemie modularnym. Jej muzyce towarzyszył obraz stworzony przez vj Emiko – artystkę, której wizualizacje skupiają się na różnych aspektach ludzkiego ciała, uwikłanego w konteksty symboli i metafor.

Audiowizualna noc zwieńczyła wszystkie wydarzenia odbywające się w czerwcu w ramach NIGHT MEDIA LAB 3.0. Prócz koncertów były to warsztaty „Generatywne formy audiowizualne” prowadzone przez duet Elektro Moon Vision, a także pokaz eksperymentalnych filmów krótkometrażowych „Let’s see how the model works”.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.filmstudioceta.pl