Jeżeli zastanawiasz się, co ciekawego możesz robić w Warszawie w ciągu najbliższych kilku miesięcy – to artykuł ten jest właśnie dla Ciebie.

teatr-komedia-warszawa-1

Sierpień rozpoczynamy oczywiście uroczystościami rocznicowymi związanymi z pierwszym sierpnia i wybuchem powstania Warszawskiego. Wówczas też organizowane są liczne uroczystości, eventy, marsze, biegi i koncerty – a wszystko to dla upamiętnienia Powstańców i ludności cywilnej poległych podczas powstania

W niemalże każdy weekend sierpnia i września, mamy okazję uczestniczyć ponadto w wielu interesujących tematycznych wydarzeniach. Do wyboru mamy chociażby plenerowe kina, w tym także samochodowe, uliczne teatry, koncerty i przedstawienia. Dodatkowo liczne imprezy plenerowe, biegi, marsze, spotkania jak i cykliczne wydarzenia w miejscach kulturalno-rozrywkowych (bulwary warszawskie, „Temat Rzeka” i inne).

Najbliższe miesiące w Warszawie będą niezwykle bogate w atrakcje kinowo/teatralne. Pomijamy w tym artykule wiele ciekawych premier kinowych, gdyż o nich należałoby napisać oddzielny artykuł, nie możemy za to pominąć nowego sezonu w Teatr Komedia w Warszawie, który rusza od września/października i już teraz kusi i nęci interesującym repertuarem (szczegóły dostępne na stronie internetowej: teatrkomedia.pl).

Wakacyjny okres to także dobry czas do zwiedzenia Muzeum Wojska Polskiego, a w szczególności jego plenerowej ekspozycji. Nie powinniśmy także pominąć Centrum Nauki Kopernik, które przygotowuje cykliczne ekspozycje tematyczne. Jeżeli w sierpniu braliśmy udział w uroczystościach „powstańczych”, na pewno warto odwiedzić Muzeum powstania Warszawskiego. nie zapominajmy także o Pałacu Kultury i Nauki, oraz jego tematycznych wystawach, jak i możliwości wjechania na samą górę i podziwiania zapierającej dech w piersiach panoramy Warszawy – koniecznie udajmy się tam w leni pogodny i słoneczny dzień, tak by chmury nie przyćmiewały nam widoków.

Warszawa to także wiele mniejszych imprez „alternatywnych”. Różnego rodzaju konwenty, zjazdy i wydarzenia zrzeszające ludzi interesujących się danym zagadnieniem, filmem, książką. Warszawa w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, oferuje turystom jak i mieszkańcom naprawdę wiele.

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane