Cóż oznacza bycie fit i czy naprawdę warto w to wejść? Bardzo dobre pytanie, które powinno się zadać zanim przystąpimy do działań. O co bowiem tutaj chodzi? Ślepe poddanie się jakiejkolwiek modzie, jakiemukolwiek trendowi na pewno nie przyniesie nam satysfakcji, ale raczej będzie dla nas źródłem pewnych męczarni.

Świadome i dobrowolne

Tymczasem trend na bycie fit wcale nie promuje żadnego męczenia się, ale raczej świadome i dobrowolne przyjęcie pewnego stylu życia, dzięki któremu można po prostu, na co dzień czuć się znacznie lepiej i móc odznaczać się znacznie lepszym zdrowiem. Można, a nawet trzeba w tym miejscu zadać jedno bardzo istotne pytanie. Chodzi mianowicie o to czy de facto jest nam to wszystko potrzebne, a jeśli nawet tak, to gdzie tkwi podstawa do tego, aby rozpocząć życie fit? Odpowiedź znajduje się w tym wszystkim, co nas otacza. Tak naprawdę, bowiem bardzo często mamy do czynienia z przetworzonym jedzeniem, z bardzo dużą jego ilością. Być może sami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele posiłków, produktów, które spożywamy, wpływa na nas negatywnie, została wytworzona w sposób sztuczny. To wszystko ma bardzo duży wpływ na nasze codzienne samopoczucie i tego powinniśmy unikać na tyle, na ile się da.

Fit w świecie muzyki

W byciu fit na pewno nie chodzi o to, aby mieć szczupłą sylwetkę ciała i najnowsze ubrania z kolekcji. Tutaj chodzi o zdrowie, o zachowanie tego zdrowia. Rzeczywistość często pokazuje, że ludzie lubią wzorować się na tych znanych, na tych, których lubią, na aktorach, wokalistach, osobach znanych z życia publicznego. Dlatego też w tym miejscu również chcemy w sposób szczególny wskazać na znaną nam wszystkim piosenkarkę, na Majkę Jeżowską, która jest doskonałym przykładem tego, jak życie w stylu fit może dawać radość, jak może powodować, że każdy dzień pełen jest pozytywnej energii, w jaki sposób można dbać o własne zdrowie. To jeden z wielu, aczkolwiek na pewno bardzo widoczny przykład tego, że pójście za trendem bycia fit jest czymś jak najbardziej opłacalnym dla każdego.

Aktywność fizyczna na pierwszym miejscu

Drugim zasadniczym elementem w byciu fit jest oczywiście aktywność fizyczna. Nie chodzi o to, aby się męczyć, aby trenować sport w sposób zawodowy lub półzawodowy. Chodzi o rekreację, chodzi o przyjemność, o przebywanie na świeżym powietrzu, chodzi o przebywanie z rodziną, z przyjaciółmi. Przede wszystkim w tym miejscu musimy wskazać na taki czynnik, jakim jest stres. Pośpiech, tempo życia, stres to elementy, które bardzo negatywnie wpływają na współczesnego człowieka i de facto skracają jego życie, są powodem rozwoju bardzo różnych schorzeń. My w tym miejscu musimy jasno zaznaczyć, że każdy ludzki organizm ma pewne granice wytrzymałości, za którymi czeka choroba i śmierć. Przekraczanie tych granic jest bardzo niebezpieczne i czym prędzej to zrozumiemy, czym prędzej wdrożymy w naszą codzienność ów trend bycia fit, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.

Przyjęcie tych zasad znacząco może przesunąć owe granice naszej wytrzymałości i spowodować, że, na co dzień będziemy pełniejsi energii, będziemy zdrowsi i bardziej uśmiechnięci.

Artykuł powstał we współpracy z serwisami sklep.kfd.pl oraz dietlove.info.

artykuł zewnętrzny, fot.materiały nadesłane