Biosphere: nowa płyta

W czasie, gdy wszyscy smakują reedycję „Patashnika” Biosphere’a, z nową okładką autorstwa Knuta Fjørtofta i w dizajnerskim projekcie Joanna John, Geir Jenssen dostarcza dwie NOWE płyty Biosphere’a do Smalltown Supersound. Poza tym możecie posłuchać epki z nagraniami terenowymi, która pojawiła się niedawno – nie do końca pod kontrolą artysty.

Biosphere, fot. materiały prasowe

Biosphere, fot. materiały prasowe

Póki co niewiele wiemy na temat nadchodzącego materiału maestro ambientu, poza tym, że na albumach (podwójne CD i winyl) znajdziemy produkcje do tej pory nie prezentowane. Co daje do myślenia, to wytwórnia, w jakiej Biosphere opublikuje muzykę. Smalltown Supersound w swoim katalogu gości m.in. Prins Thomasa, Dungen czy Lindstrøm. Ciekawe, czy ma to związek z charakterem nowej muzyki Jenssena.

Czekamy na pierwsze dźwięki, a póki co – wiadomo.

Warto też przy okazji wspomnieć, że niedawno w sieci pojawiła się inna nowa płyta Biosphere’a, nagrania terenowe przeprowadzone w 2013 roku podczas wizyty na festiwalu Incubate w Tilburgu. Jenssen spędził tydzień nagrywając organiczne dźwięki farmy Boerderij ‚t Schop w Hilvarenbeek. Nagrania miały być wydane jako limitowane epki winylowe w ilości stu kopii – tylko na potrzeby recenzji, mediów. Festiwalowi (który miał być wydawcą) nie udało się sprawy sfinalizować. Za to holenderska wytwórnia New York Haunted wydała płyty bez wiedzy i zgody Biosphere’a. Ten nie zatwierdził ani okładki, ani jakości winyla, ani nawet nie widział płyty. Poniżej posłuchacie „oficjalnego” wydania cyfrowego z Biophon Records.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: