Polski grime na żywo w Radio Kultura!

Hasztag #polskigrime w mediach społecznościowych cieszy się coraz większą popularnością, analogicznie do samego gatunku muzyki w naszym kraju. Wreszcie – chciałoby się powiedzieć. Grime jest w klubach, internecie, a teraz na wzór brytyjskich rozgłośni także w studiu Radio Kultura we Wrocławiu.

Mordor Muzik

Grime to gatunek, który urodził się w Londynie i przez długi czas nie wydostawał się spoza brytyjskich klubów i ulic, które totalnie zawładnął. Był obecny na ulicznych rave’ach, parkingowych clashach i występach na żywo przed licznie zgromadzą publicznością. Nieważne, czy na zorganizowanych wydarzeniach czy miejskich ustawkach freestyle’owych. Po raz pierwszy w historii odbędzie się specjalny showcase na żywo w polskim studiu radiowym. Za mikrofonami stanie poznańska ekipa Mordor Muzik w składzie: Ginger, Miły Atz i Majkizioom.

Po doskonale przyjętym koncercie we Wrocławiu, ponad 30 wydawnictwach muzycznych i wizualnych, konsekwentnym szerzeniu basowej kultury w nadwiślańskiej krainie, Mordor Muzik wraca do stolicy Dolnego Śląska. Spotkanie w Radio Wrocław Kultura poprowadzi Marta Malinowska. Akcję wspiera wrocławski kolektyw artystyczny regime brigade, który od roku promuje basową muzykę w Polsce, organizując występy Luxa Familiara z Polish Juke, wspomnianych już Mordor Muzik czy najpopularniejszego polskiego wykonawcy tego odłamu muzyki – Wuzeta. W radiowym studio na wzór audycji w BBC1 czy Rinse.FM – poznaniacy pokażą co to grime. Zasada jest prosta: Majki wrzuca bit, Ginger i Miły ATZ nawijają swoje zwrotki, a wszyscy uczestnicy wydarzenia – tworzą historię.

Słuchajcie i oglądajcie na całym świecie na http://www.radiowroclawkultura.pl

 

inf. prasowe

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.
Komentarze: