„Hideland”, taki tytuł będzie nosić nowa płyta Jacka Sienkiewicza, która nakładem jego wytwórni Recognition Records ukaże się w czerwcu. To następczyni „Drifting”, wydanego w zeszłym roku albumu (miał być „ostatnią” techno płytą Jacka). Dziś już posłuchamy fragmentów „Hideland” i jeszcze jednego nowszego utworu.

Jacek Sienkiewicz, fot. Monika Gęsicka
Jacek Sienkiewicz, fot. Monika Gęsicka

„Drifting” okazał się wielkim przebojem wśród odkrywającej na nowo lub dopiero poznającej pojęcie „techno”, a nawet czegoś takiego jak „polskie techno” publiczności. Przede wszystkim jednak został szeroko i wysoko doceniony przez koneserów gatunku. Album trafił na pierwsze miejsca najlepszych krążków podsumowań roku 2015, a charakterystyczny motyw z utworu tytułowego ma już status co najmniej przeboju.

Nieco ponad dwuminutowy fragment zapowiadający „Hideland” sugeruje, że nowa płyta będzie brzmieniowo bardziej złożona i zagęszczona. W podlinkowanym wyżej wywiadzie dla Noisey Polska Jacek Sienkiewicz opowiada, że będzie to też płyta stylistycznie zróżnicowana („Będzie trochę klimatów klasycznych, powiedzmy, detroitowych. Kilka numerów spokojniejszych, kolejnych – dziwniejszych”). A zatem zapowiada się na bogato. Posłuchajcie:

Przy okazji posłuchajcie też nagrania, które Sienkiewicz przygotował w duecie z Mo na dziesięciolecie warszawskiego sklepu płytowego Side One Ten.