An On Bast: Enter The Now [NOWA PŁYTA]

Rok 2016 jest dla An On Bast szczególny – właśnie w tym roku artystka celebruje 10 lecie kariery muzycznej, zarówno w studio jak i na scenie. Ukoronowaniem tego nieprzerwanego procesu jest szósty w dyskografii album, będący osobliwą odsłoną wewnętrznego świata artystki.

An On Bast, fot. Sebastian Martinez

An On Bast, fot. Sebastian Martinez

Enter The Now to zaproszenie do wnikliwej obserwacji czasu, doznania rzeczywistości w jej aktualnym przepływie. Pod względem muzycznym album daje wrażenie podróżowania w precyzyjnie skonstruowanej czasoprzestrzeni, co dodatkowo potęgują tytuły utworów (Frequency of Presence, Cycles).

Artystka zaprasza słuchaczy do wzięcia udziału w wielopłaszczyznowej grze, która wyłamuję się schematom i gatunkowym definicjom. Uwaga jest skierowana na teraźniejszość, immersję słuchacza w muzycznym „tu i teraz”.

An On Bast na okładkę jubileuszowego albumu wybrała figurę niemożliwą – wielokąt Penrose’a. Niemożność w najczystszej, matematycznej postaci jest dla niej przestrzenią muzycznego eksperymentu, którego efektem jest bogate spektrum elektronicznych dźwięków.
Enter The Now zawiera 12 utworów. Album ukazał się 7 kwietnia nakładem wytwórni Ghost Kichen.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: