8 sposobów na poruszanie się po Warszawie

Warszawa to miasto które na pewno warto odwiedzić. Jest jednak duże i zwiedzanie go może zmęczyć. Trzeba dobrze zaplanować wycieczkę i środki komunikacji, którymi zamierzamy się poruszać. jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest wynajem samochodu.

warszawa

Duże aglomeracje miejskie mają to do siebie, że mogą początkowo przerażać swoimi przytłaczającymi rozmiarami. Mnogością dzielnic, możliwością zabłądzenia lub zupełnie niepotrzebnym strachem przed korzystaniem ze środków lokomocji. Największe polskie miasto – Warszawa nie różni się  od największych europejskich stolic pod względem komunikacji. W stolicy jest tłoczno, a skomplikowana siatka ulic, uliczek czy większych arterii komunikacyjnych może przyprawiać o ból głowy. Podróżowanie na własną rękę jest oczywiście atrakcyjne, może być czymś w rodzaju wyzwania lub przygody. Warto jednak odpowiednio się do tego przygotować i poznać kilka możliwości poruszania się po skomplikowanym organizmie jakim jest Warszawa.

Jakie środki lokomocji są do dyspozycji w Warszawie?

#1 Metro – z południa na północ, ze wschodu na zachód

Warszawa doczekała się w końcu dwóch linii metra. Pierwsza linia łącząca północ z południem przeszywa całą długość Warszawy i korzystając z niej można zwiedzić Bielany, Żoliborz, Centrum, Mokotów i Ursynów. Oczywiście warto korzystać z wygodnych przesiadek na inne środki lokomocji. Druga linia metra łączy prawy i lewy brzeg Wisły. Dzięki niej można z Woli w szybki i wygodny sposób dostać się na Pragę.

#2 Miejskie i podmiejskie autobusy

Sieć linii autobusowych jest bardzo rozbudowana i dociera niemal do każdego zakątka Warszawy oraz do sąsiadujących miast. Atutem autobusów jest to, że można z okien pojazdu zwiedzać stolicę. Ponad 140 linii autobusowych podzielonych jest na linie zwykłe (są to numery zaczynające się od 100), przyspieszone (numery od 500), podmiejskie (od 700 i 800) oraz nocne (od 600).

#3 Tramwaje

Dla wielu turystów podróżowanie tramwajem jest atrakcją samą w sobie. Przemieszczanie się autobusem niewiele różni się od poruszania się samochodem, metro nie daje szansy na obejrzenie mijanych dzielnic. Tramwaj to środek lokomocji dla wielu niecodzienny. Jest zatem dobrą alternatywą dla metra i autobusów, dodatkowo sprawnie porusza się po mieście ze względu na to, że nie stoi w korkach. Do dyspozycji mamy 36 stałych linii tramwajowych.

#4 Taksówki

Jeśli nie lubimy poruszać się zgodnie z rozkładem jazdy linii komunikacyjnych można zdecydować się na rozsiane po całym mieście taksówki. Ponad 30 korporacji taksówkarskich jest do usług, te prześcigają się w cenach i poziomie świadczonych usług. Należy jednak zachować bezpieczeństwo i dokładnie przyjrzeć się zamawianej taksówce. Ta musi być wyposażona w hologram i cennik umieszczony na bocznej szybie.

#5 Wynajem samochodów

Dla bardziej niezależnych turystów ten środek lokomocji może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wynajem samochodów w Warszawie jest bardzo atrakcyjny ze względu na sporą ilość firm oferujących te usługę. Warszawskie wypożyczalnie samochodów oferują komfortowe auta w konkurencyjnych cenach. Jeśli nie podróżujemy sami warto wypożyczyć auto i cieszyć się wygodnym podróżowaniem po warszawskich uliczkach. Szczególną wygodą jest to, że wypożyczalnie podstawiają samochód w miejsce, które dla nas jest najdogodniejsze.

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.
Komentarze: