Another One z nową płytą (wreszcie!)

„Noovka Tamboorka” jest kolejnym po „Telephone” singlem zapowiadającym płytę „ZIIIIIING!” zespołu Another One. Utwór jest abstrakcyjną, dwuczęściową opowieścią, która została zilustrowana fragmentami japońskiego filmu sci-fi z lat 60. zatytułowanego „Attack From Space”. 80bpm.net patronuje medialnie wydawnictwu. 

Another One "Noovka Tamboorka"

Another One „Noovka Tamboorka”

Pokazana w teledysku kosmiczna walka w stylu retro japońskiego superbohatera świetnie współgra z elektroniczną, dziką i koncertową energią „Noovki Tamboorki”. Niedopracowane kostiumy, przestarzałe efekty specjalne, planety huśtające się na sznurkach i wciągająca akcja są tym co znajdziecie również w muzyce Another One. Echa analogowej elektroniki i Krautrocka, ślady klasycznego hip-hopu i punka, brudne gitary i syntezatory, a wszystko to opakowane zostało we współczesne i ciekawe rozwiązania brzmieniowe.

Singiel jest zapowiedzią najnowszej płyty Another One „ZIIIIIING!”, która ukaże się już 5 kwietnia 2016 roku!

Poza YouTube możecie posłuchać utworu „Noovka Tamboorka” w Soundcloud, lub kupić za pośrednictwem serwisu Bandcamp.

Another One powstało w 2005 roku jako solowa inicjatywa Maćka Szymczuka. Po nagraniu i wydaniu świetnie przyjętej przez krytykę debiutanckiej płyty zatytułowanej „Possessed” do projektu dołączył Kuba Luka. W tym składzie w latach 2006-2011 zespół zagrał serię koncertów w całej Polsce – były to z jednej strony szalone, hałaśliwe, dynamiczne i mocno zrytmizowane sety, a z drugiej tak złożone formy jak na przykład ilustracja dźwiękowa niemego filmu „Czarownice” w reżyserii Benjamina Christensena.

Muzycy Another One wielokrotnie podchodzili do nagrania następcy „Possessed”. Ponieważ to właśnie działalność koncertowa wykształciła styl muzyczny projektu, na który składają się w równym stopniu wpływy Krautrocka, hip hopu, jak i współczesnej eksperymentalnej elektroniki, niełatwo było w warunkach studyjnych odtworzyć tę żywą i hałaśliwą energię. Dopiero w 2013 roku udało się spotkać muzykom w studiu i nagrać na drodze wspólnej improwizacji wiele godzin materiału, które stały się podstawą do ukończenia nowej płyty Another One zatytułowanej „ZIIIIIING!”.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: