SnowFest w Zakopanem już za tydzień

Już 5 i 6 lutego gwiazdy światowej muzyki i sportów ekstremalnych spotkają się w wyjątkowej scenerii festiwalu SnowFest na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na scenie głównej wystąpią: szef Wu-Tang Clan – Raekwon, brytyjczycy Roots Manuva, Chase and Status, oraz rodzime zespoły: Łąki Łan, O.S.T.R. i JWP/BC. W ramach partnerstwa z T-Mobile, na festiwalu powstanie bezpłatna strefa, na której usłyszeć będzie można Cleo, Fair Weather Friends, zakopiański Future Folk oraz odkrycie ostatnich miesięcy z Wielkiej Brytanii – Too Many T`s. Wejście do tej strefy będzie bezpłatne.

TooManyTs, fot. materiały organizatorów
TooManyTs, fot. materiały organizatorów

Występy ze sceny T-Mobile będą transmitowane na żywo, na stronie: https://www.youtube.com/user/TMobilePL Afterparty w pawilonie skoczni i Dworcu Tatrzańskim rozkręcą m.in.: Andy C, Purple Disco Machine, Barry Ashworth i Mike Skinner z formacji The Streets. Obok nich wystąpią legendy krajowej sceny elektronicznej: Last Robots, Novika & Mr. Lex, BC, Ros, Squal, Rawski, Bartek Winczewski, Flirtini, Kvba84 oraz Falcon1

#miastobrzmi: Połamane Zakopane [CZYTAJ]

Na Wielkiej Krokwi natomiast czekają na Was spektakularne zawody Pucharu Polski Big Air z elementami Slope Style w snowboardzie i freeski. Zawodnicy ruszą spod samego progu i już na starcie będą mieli do pokonania efektowną przeszkodę jibbową. Poźniej czeka ich dynamiczny najazd i moment wielkiego skupienia podczas rozpędu w kierunku monstrualnej skoczni Big Air położonej u stóp trybun stadionu. Po wybiciu śmiałkowie poszybują na odległość kilkunastu metrów wykonując jednocześnie widowiskowe ewolucje. Ale na tym nie koniec bowiem przed nimi pojawi się wieńczący przejazd quater czyli rampa pozwalająca na niemal pionowe wybicie w górę. Tu również możemy spodziewać się spektakularnych trików i wielkich emocji. Występy będą oceniane przez międzynarodowe gremium sędziowskie pracujące pod okiem przedstawiciela PZN Jacka Milasa. Jacek znajduje się w czołówce sędziów sportowych, co udowodnił podczas przedsezonowych testów uzyskując najlepszy wynik na świecie FIS i TTR. Za każdy przejazd zawodnik będzie mógł otrzymać notę od 0 do 100 punktów. Oceniane będą: trudność techniczna, czystość przejazdu, innowacyjność, wysokość i długość skoków – podkreśla Milas.

 

Komentarz imprezy zapewni Herman, legenda środowiska snowboardowego. Pula nagród pieniężnych na zawodach wyniesie 6 000 zł. Rzeczowe nagrody dla najlepszych zawodników zapewnią: Majesty Ski, Nobile, Daniel Wellington, Palto, PKL, hotele.pl. Puchar Polski w freeski odbędzie się w piątek, Puchar Polski w snowboardzie zaplanowany jest na sobotę.

Jest to największe wydarzenie freestylowe w Europie Środkowej.

www.snowfest.pl
Dwudniowy bilet – 2 DAYS można kupić w super cenie 40 pln.
Bilety całofestiwalowe – 2 DAYS & NIGHTS są dostępne w cenie 80 pln i uprawniają także
do wejścia na klubowe imprezy nocne.
Ilość biletów 2 DAYS & NIGHTS jest ograniczona!
Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.ticketpro.pl oraz w salonach Empik, Media
Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *