Już 12 marca w Katowicach usłyszymy krzyk, który dotrze do wszystkich osób związanych z muzyką, filmem oraz innowacyjnimi rozwiązaniami audio-wizualnymi. Wszystko za sprawą rozozpoczęcia nowego projektu, przez znany śląski kolektyw Scream Music. Zagrają na tym wydarzeniu światowi przedstawiciele neurofunku: Billain, Silent Witness, Machine Code oraz Allied.

Tematem eventu, będzie wytwórnia oraz agencja MethLab, której ideą jest przeniesienie wizji przyszłości do obecnych czasów poprzez połączenie audio-wizualnych efektów z technologią tworzącą ewolucje muzyki odbieranej w czasie rzeczywistym, aby stworzyć niezależny świat prosperujący jako Rave. Impreza odbędzie się w miejscu zlokalizowanym w centrum Katowic, które pomieści 700 osób. Specjalnie na to wydarzenie zostało zapewnione światowej klasy nagłośnienie Funktion One o mocy 20kW, które zrealizuje w pełni słowacka firma MCPIPER, specjalizująca się w realizacji imprez tego typu. Dodatkowo oprócz międzynardowych gwiazd z wytwórni MethLab, będziemy mieć okazje zobaczyć audio-wizualne show w postaci Mapping‘u 3D zgranego z muzyką oraz inne atrakcje, o których usłyszycie w najbliższym czasie.

MethLab Night
MethLab Night

BILLAIN to marka sama w sobie, której fanom klimatów drumandbass’owych nie trzeba przedstawiać. Wraz z kolektywem Kontra rozpropagował muzykę drumandbass w Sarajewie. Wieloletnia obecność BILLAINA na rynku sprawiła, że obecnie usłyszeć go można na UKF Music – znanej na całym świecie platformie poświęconej muzyce elektronicznej, a nawet na BBC Radio 1. Mistrzowskie zrozumienie syntezy i funku, które skutecznie kontrolują taniec – to z kolei wizytówka Silent Witness, producenta który przeniesie Was tej nocy do odległej krainy neurofunku.

O klimat hipnotyzującego, drumandbass’owego zmiażdzenia prosto z berlińskich klubów zadba natomiast Dean Rodell, czyli połowa duetu MachineCode. Projekt powstał z prawdziwego szacunku i pasji do tanecznej muzyki techno. Sytą mieszankę wybornego drumandbasse’u dostarczy również Ali – reprezentantujący brytyjski duet djski Allied. Występy w ponad 20 różnych krajach i wydania w wielu labelach sprawiły, że futurystyczny, techno-wpływ ich kolaboracji rozprzestrzenia się na całym świecie. A 12 marca ogarnie również Śląsk!

https://www.youtube.com/watch?v=K9fSWwv9VZ0

MethLab to kolejny etap działalności kolektywu Scream Music, w którym najważniejszą ideą jest rozwój, edukacja oraz miłość do muzyki drumandbass. Scream Music zajmuje się organizowaniem imprez, nagłośnieniem, wypożyczaniem sprzętu Dj’skiego oraz prowadzeniem warsztatów Dj’skich i Beatbox’owych. Kolektyw zorganizował do tej pory ponad 50 imprez w katowickim INQbatorze zapraszając artystów z 16 krajów. Bilety do nabycia na stronie organizatora www.screammusic.pl.

BILETY:
• 40 PLN – do 01.03
• 50 PLN – (02.03 – 11.03)
• 55 PLN – w dniu imprezy