Kuba Łuka jako Kuba Luka: pocztówka z Lizbony

Jeśli widząc nazwy Another One, Morf czy Blare For A czujecie, że coś wam świta, to znaczy że znacie Kubę Łukę. Producent, sound designer i kompozytor muzyki akustycznej i elektronicznej przymierza się do debiutu – po raz pierwszy wystąpi li tylko pod własnym nazwiskiem.

Jako Blare For A Kuba wydał płytę „suf_face/num_bears” pod szyldem 80bpm.net-labelu, ale to pewnie wszyscy doskonale pamiętacie. Tymczasem do rzeczy: „Five Songs From The Lisbon Balcony” to pierwszy materiał, jaki Kuba Luka nagrał i wydał pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie znaczy to jednak, że mamy do czynienia z debiutem, ponieważ autor od wielu lat jest obecny na scenie muzycznej jako twórca i producent kompozycji własnych oraz wielu nagrań realizowanych dla innych artystów.

Kuba Łuka

Kuba Łuka

Tytuł „Five Songs From The Lisbon Balcony” pochodzi od miejsca, w którym powstała muzyka. Wszystkie utwory zostały skomponowane w zaledwie dwa tygodnie po przeprowadzce autora do Lizbony. Nowe miejsce, nowe otoczenie, nowy klimat, nowa jakość światła słonecznego – to wszystko słychać i czuć w pięciu spokojnych, przestrzennych, ciepłych i filmowych kompozycjach. Muzyka oraz pojawiające się na płycie tło dźwiękowe przenoszą słuchacza w różne okolice, znajdujące się zarówno w centrum Lizbony, jak i nieopodal miasta nad oceanem.

Posłuchajcie teasera. Premiera – 16 lutego.

 

 

 

 

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: