Z Katowic idzie nowe: SOXSO

Duet SOXSO, za którym wstawił się sam Kuba Sojka, przygotowuje się do wydania albumu. Jego premiera zapowiedziana jest na drugą połowę 2016 roku. Póki co do dyspozycji mamy dwa single zwiastujące ten materiał, w tym najnowszy – „Madness”.

„Madness” to niepokój, wzburzenie, coś nowego i świeżego, trochę agresji i buntu. Wszystko to doskonale też charakteryzuje naturę samego zespołu – piszą wydawcy.

SOXSO

„Bardzo ucieszyłem się na wieść o współpracy z SOXSO, ponieważ chętnie sprawdzam się w nieco innej roli niż kompozytor własnych utworów. Przy okazji mogłem tutaj zrealizować swoje pomysły na miks oraz produkcję opierając się na dotychczasowym doświadczeniu z muzyką – otworzyć nieco głowę na nowe pomysły. Dodatkowy argument, który mnie przekonał do współpracy, to fakt że moim zdaniem SOXSO zapowiada się jako bardzo obiecujący duet polskiej elektroniki i muzyki alternatywnej. Zapewne warto im się przyjrzeć bliżej.”

To nie jedyna współpraca, która narodziła się podczas powstawania muzyki. SOXSO na potrzeby wizerunku scenicznego współpracuje ze Kania Apparel z Katowic – i tutaj design oraz nowoczesność połączyły się z elektronicznymi dźwiękami. Kania Apparel projektuje i szyje ubrania w wykorzystaniem technologii skaningu 3D.

SOXSO to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę elektroniczną założony w 2015 roku w Katowicach przez Nataszę Ptakovą i Maćka Sawocha. Współpraca Nataszy i Maćka rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w 2012 roku przy formowaniu projektu Natasza Ptakova. Z czasem duet postanowił rozwinąć swoją twórczość o nowe brzmienia pod innym szyldem i tak powstal nowy projekt o nazwie SOXSO. Muzykę SOXSO cechują elektroniczne, eksperymentalne dźwięki w połączeniu z emocjonalnym wokalem. Jedną z głównych części pracy nad materiałem są analogowe syntezatory, wykorzystane również w premierowym singlu Noise Wash. Z miłości do eksperymentowania głosem, a także inspiracji przełomem lat ’80 i ’90, powstała nowa jakość muzyczna na katowickiej scenie. Pracę nad singlem “Noise Wash” dopełnił miks i mastering wykonany przez Bartosza Szczęsnego znanego z duetu Rebeka.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *