ElektroKlub: techno maraton

Przed nami nie tylko ciekawe, ale też wymagające wydarzenie. Dwunastogodzinny maraton najlepszego europejskiego techno. Jesteście na to gotowi? Wiemy, że jesteście. Zapraszamy na ElektroKlub 2016, który prezentuje Festiwal Tauron Nowa Muzyka. Techno wypełni teren Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Czytajcie dalej.

ElektroKlub 2016
ElektroKlub 2016

Wśród gwiazd wieczoru zobaczycie Lucy, artystę uznawanego nie bez powodu za jednego z najważniejszych twórców włoskiej sceny techno, który od 2009 roku podbija kluby w całej Europie swoim bezkompromisowym podejściem do muzyki tanecznej. Kolejny klasyk, który w zimową noc spróbuje rozgrzać Katowice to Superpitcher, jeden z filarów zasłużonej wytwórni Kompakt Records, znany przede wszystkim z olbrzymiej muzycznej erudycji i zaskakującego łączenia całkowicie odmiennych tradycji muzycznych – od soulu, przez house po techno.

W tak gorący wieczór na scenie nie może oczywiście zabraknąć kobiet, zwłaszcza tak zdolnych jak ADA, również związana z wytwórnia Kompakt, ale prezentująca o wiele delikatniejsze melodyjne techno, pozwalające wypocząć od basowych eksperymentów i połamanych rytmów. Fanów zabaw z dźwiękiem ucieszy bez wątpienia występ Danny’ego Daze, człowieka, który nie boi się wstawiać Italo disco do swoich setów, choć oczywiście modyfikuje je do stopnia nikłej rozpoznawalności. Ostatnią z zagranicznych gwiazd wieczoru będzie Efdemin, artysta, o którym krytycy piszą, że jego sety przypominają spacer po linie i żaden występ nie wygląda tak samo. Czy szukacie house, czy berlińskiego masażu basem – Efdemin na pewno ma to w swojej ofercie. Zaś dla wszystkich fanów polskiej szkoły techno znajdzie się miejsce pod sceną oddaną we władanie B.Chino & Chino – jednych z najzdolniejszych rodzimych reprezentantów tego gatunku.

Jeśli klasyczne techno okaże się zbyt intensywne, a ciężkie basy wybiją Cię z rytmu, przygotowaliśmy również miejsce, w którym możecie odpocząć, słuchając muzyki wprost z księżyca. Ambientowe eksperymenty, nienaturalne rytmy, szumy, trzaski i chroboty, wszystkie te dźwięki wypełnią naszą Salę Księżycową, gdzie zagrają dla Was: Iron Noir – czyli Wojciech Kucharczyk i Łukasz Dziedzic, jedni z polskich klasyków muzyki dziwnej i niespotykanej, tym razem w mocno tanecznej odsłonie.

Fischerle – aka Mateusz Wysocki, znany między innymi z takich projektów jak Mech, Porcje Rosołowe czy Szubrawy Kot, w których eksperymentuje z najróżniejszymi technikami rejestrowania i przetwarzania dźwięków w monumentalne konstrukcje oparte na nieoczywistych rytmach.

AARPS – jeden z młodych śląskich producentów i wykonawców związanych z Biurem Dźwięku Katowice, którego wyśmienitego seta niektórzy z Was mieli okazje usłyszeć podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Palcolor – znany również jako Emil Macierzyński, jeden z filarów grupy Złota Jesień, który w swoim nowym projekcie eksperymentuje z muzyką wynikająca z fascynacji retro brzmieniami i dokonaniami takich artystów jak Legowelt czy Autechre.

Kolejni wykonawcy wkrótce!

Sala Słoneczna (Solar Room)
Danny Daze
Superpitcher
Efdemin
Lucy
Ada
B.Baran & Chino

Sala Księżycowa (Lunar Room)
Fischerle
Palcolor
Iron Noir
AARPS

Start: 19:00
06.02.2016 | Międzynarodowe Targi Katowice
Bilety: 60 pln / do końca roku lub wyczerpania pierwszej puli
Do nabycia: elektroklub.xyz/xyz.html

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *