R’COUP’D prezentuje: techno od Prequel Tapes

Nakładem sublabelu R’COUP’D (wytwórni Ninja Tune) ukazała się właśnie płyta, która stylistycznie może niekoniecznie kojarzona jest w klimatami tego labelu. Prequel Tapes zaprezentował solidny materiał po brzegi wypełniony techno najwyższej próby. Nie dało się inaczej: „Kiedy poznałem Clock DVA, techno stało się moją obsesją” – mówi producent. Posłuchajcie co z tego wyszło.

Prequel Tapes "Inner Systems"

Prequel Tapes „Inner Systems”

Tworzenie własnej muzyki Prequel Tapes rozpoczął od zakupu samplera Casio FZ-1 i maszyny perkusyjnej, programowanie rozpoczął od zabawy z MISI na Atari ST-1024. Jego pierwszy Korg MS-10 został ukradziony przez „przyjaciela” zespołu z sali prób, w której Prequel zakładał pierwszy zespół. „Zostawiłem tę piwnicę, by dzielić się muzyką z innymi. Przeniosłem się do wielkiego miasta, muzyka nabrała tempa, mój proces nabrał tempa. Współprace. Pulginy. Ludzie. Moja technika się wyostrzyła, zestaw w studio powiększał” – opowiada o swojej historii artysta.

Czytając te opowieści odnosi się wrażenie, że Prequel Tapes do własnej twórczości podchodzi bardzo emocjonalnie, a te emocje wyraźnie przekłada na charakterystyczny styl techno – hipnotyczny, głęboki i organiczny. Dużo ambientu i symfoniki. W całości płyty „Inner Systems” posłuchacie poniżej:

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: