Za nami druga edycja wyjątkowego wydarzenia NIGHT MEDIA LAB – Laboratorium Nocnych Mediów. 20 listopada audiowizualni artyści, na czele z norweskim architektem dźwięku – Biosphere, wypełnili przestrzeń studia filmowego w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, futurystyczną, wizjonerską kaskadą obrazów i dźwięków.

Night Media Lab, fot. materiały organizatorów
Night Media Lab, fot. materiały organizatorów

Wydarzenie było nie lada gratką dla miłośników wyrafinowanej muzyki elektronicznej i wizualnych eksperymentów, którzy bardzo licznie stawili się w CeTA. Industrialna przestrzeń Studia Filmowego im. Zbyszka Cybulskiego zmieniła się na jeden wieczór w prawdziwą świątynię sztuki nowych mediów.

Punktem kulminacyjnym był minimalistyczny koncert BIOSPHERE, z towarzyszącą mu, ascetyczną oprawą wizualną. Nie zabrakło też buzującego, energetycznego dark techno i dysharmonijnego industrialu, których dostarczyli NTVZM i PRCDRL. Artysta kryjący się pod pseudonimem PTR1 zaserwował solidną dawkę gęstego, dubowego ambientu, natomiast ODAIBE namalował dźwiękowy pejzaż, złożony m.in. z organicznych faktur hałasu. Występom PTR1, NTVZM i PRCDRL towarzyszyły zapierające dech w piersiach wizualizacje berlińskiego studia LICHT.PFAD.