Nie taki rynek muzyczny piękny i kolorowy jak go malują

Muzyczny crossmeeting, czyli twórcze zderzenia polsko-kanadyjskie przed nami, to jest 24 listopada w katowickiej Strefie Centralnej. Tego dnia o godzinie 19 odbędzie się spotkanie z artystami, którzy opowiedzą o know-how ich własnej artystycznej przygody, o błędnych decyzjach, swych nadziejach i rozczarowaniach. To Ryder i SOXSO. A później ich koncerty. Poniżej sprawdźcie szczegóły.

fot. materiały organizatorów
fot. materiały organizatorów

RYDER
Ryder Havdale w latach 2007 do 2013 roku ze swym projektem Mohawk Lodge występował w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Europie i Australii. Obecnie żyje w Berlinie gdzie gitary i członków zespołu wymienił na syntezatory i elektronikę. Havdale obecnie tworzy w obszarach techno i krautrocka. Rezultatem jest futurystyczna, mechaniczna, rytmiczna wielowarstwowe forma z ludzkimi emocjami napędzanymi pasją i czystymi, ludzkimi emocjami do tworzenia muzyki. Od 10 lat prowadzi wytwórnie płytową White Whale, gdzie wydał ponad 30 albumów wspierając kanadyjskich artystów. Najnowsze projekt Rydera BERLIN niesie piosenki o nostalgicznym 80’sowym brzmieniu. Podczas trasy, artysta nagrywać będzie swoje występy by najlepszy z nich przekuć w nowe wydawnictwo.

SOXSO
zespół założony w 2015 roku w Katowicach przez Nataszę Ptakovą i Maćka Sawocha. Współpraca Nataszy i Maćka rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w 2012 roku przy formowaniu projektu Natasza Ptakova. Wraz z biegiem wydarzeń, a jednocześnie cały czas mając zacięcie elektroniczne, narodził się pomysł, aby zacząć tworzyć także nowy materiał pod innym szyldem. Muzykę SOXSO cechują elektroniczne, eksperymentalne brzmienia w połączeniu z emocjonalnym wokalem. Jedną z głównych części pracy nad materiałem są analogowe syntezatory, wykorzystane również w premierowym singlu Noise Wash. Z miłości do eksperymentowania głosem, a także inspiracji przełomem lat ’80 i ’90, powstał totalny kogel-mogel wokalny. Pracę nad singlem dopełnił miks i mastering wykonany przez Bartosza Szczęsnego znanego z duetu Rebeka. Zespół aktualnie pracuje nad wydaniem debiutanckiego albumu, a podczas najbliższych koncertów, będzie można usłyszeć premierowo niepublikowane dotąd kompozycje.

Plan:

19:00 panel z artystami
20:00 koncert SOXSO
https://soxso.bandcamp.com/releases
20:40 koncert RYDER
http://ryderryder.bandcamp.com/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/539983646160000/

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *