Już niedługo światło dzienne ujrzy nowa epka MOHA, projektu znanego już czytelnikom 80bpm.net, za którym stoi – równie znany – Phattcut. Masteringiem zajął się Marcin Cichy i on też jest znany (z takiego projektu… Skalpel). Twórczość MOHA można określić szerokim pojęciem elektroniki, ocierającej się delikatnie o klasykę spod triphopowego namiotu. Między innymi o tym opowiada nam Phattcut, w krótkiej wymianie zdań. 80bpm.net patronuje medialnie całemu wydawnictwu.

MOHA
MOHA

– Marcin Cichy zajął się masteringiem i zrobił świetny remix numeru „Hello”. Poza masteringiem nie ingerował w sam materiał znajdujący się na epce, ale zawsze służy dobrą radą w sprawach okołomuzycznych. Bardzo cieszymy się, że możemy gościć go na naszej płycie – odpowiada Łukasz „Phattcut” Gołąbek na pytanie o to, czy połówka Skalpela poza pracami studyjnymi jakoś przyczyniła się do formatu muzyki MOHA.

Jak wspomniałam, w muzyce tria (Pola Chobot – wokal, Michał „Drzymek” Drzymkowski – trąbka i Łukasz za elektroniką oraz klawiszami) pobrzmiewają mi echa trip-hopu. Artystę pytam o to czy jego zdaniem ten gatunek nadal ma w sobie świeżość, z której można czerpać. – Nigdy nie byłem dobry w gatunkach muzycznych i określaniu co się w nich mieści, a co jest już poza nimi – mówi Phattcit – Na pewno wszyscy mamy sentyment do takich składów jak Portishead czy Massive Attack. Z drugiej strony w trip hopie zawsze ceniłem sobie przede wszystkim eklektyzm, poszukiwanie czegoś świeżego i wolność. Mimo iż każdy z nas pochodzi z trochę innego świata muzycznego, te elementy są swego rodzaju spoiwem – dodaje.

MOHA szukają wydawcy swojej epki. Napisali mi, że jeśli nie znajdą takowego, płytę wydadzą własnym sumptem. – Póki co podesłaliśmy materiał tylko do kilku naszych rodzimych labeli i czekamy na odzew – opowiada producent – Na pewno spróbujemy też za granicą, tym bardziej, że cały materiał znajdujący się na EP jest w języku angielskim. Nie jest łatwo, ale jesteśmy cierpliwi i konsekwentni. Dostajemy bardzo pozytywny feedback i trafiamy na życzliwych nam ludzi, więc wszystko zmierza w dobrym kierunku – dodaje.

Zdecydowanie, zresztą posłuchajcie sami – jest potencjał. I czekamy na więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=S2N9b6koAPw