Brumba i Linia nr 8 do posłuchania

Dziś już możemy posłuchać muzyki powstałej w ramach międzynarodowego połączenia zespołów 3moonboys z Polski i islandzkiej formacji Panos From Komodo. Projekt nosi nazwę „Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich” – tyleż wdzięczną, co tajemniczą. Opowiada o życiu jako podróży tramwajem, od pętli do pętli. „Jeśli kopnąć ósemkę w głowę na tyle mocno, że przewróci się na bok, wówczas trasa staje się nieskończenie długa” – piszą artyści zapowiadając „Linię nr 8”.

Brumba Linia Nr 8

Brumba Linia Nr 8

„Wyobraziliśmy sobie pasażera, który wsiada do tramwaju z słuchawkami na uszach i książką w ręku. Zajmuje miejsce przy onie, otwiera lekturę w zaznaczonym miejscu i włącza muzykę. Podróży towarzyszą słowa i ścieżka dźwiękowa. Być może książka w pewnym momencie wyczuwa, ze jest czytana. Być może pasażer zorientował się właśnie, że jest wymyślany. Na historię składają się warstwy: słowna, dźwiękowa, muzyczna dotykowa i wizualna, które stanowią nierozerwalną całość. Przenikaniu dyscyplin towarzyszy spotkanie różnych typów wrażliwości: polskiej (3mooboys) i islandziej (Panos From Komodo)” – piszą twórcy.

Autorem konceptu i części tekstowej jest Marcin Karnowski. Sesja muzyczna odbyła się w Polsce w dniach 20-28 czerwca 2015 r. Nagrania zrealizowano w Bydgoszczy, na strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w tramwaju linii nr 8. Wydawnictwo będzie promowane na wspólnych koncertach 3moonboys i Panos From Komodo w Oslo (10.10.), Reykjaviku (14.11), Bydgoszczy (27.11.), Krakowie (28.11.), Warszawie (29.11.), podczas których Linia nr 8 będzie dostępna.

Więcej na www.brumba.org

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.
Komentarze: