Trzydzieste trzecie wydawnictwo w Pawlaczu Perskim do „Mneme” projektu Jacka Mazurkiewicza 3FoNIA. Album zawiera dwie kompozycje zarejestrowane w czasie rzeczywistym, które ujawniają rozmaite podejścia do kontrabasowego idiomu – tak materiał wyjaśniają wydawcy.

"Mneme" na kasecie
„Mneme” na kasecie

W pierwszej z nich elektroniczne egzorcyzmy wydobywają z ciała instrumentu szorstką materię, o trudnej do zidentyfikowania naturze. W drugiej kompozycji tajemne zabiegi dokonywane przy pomocy smyczka wprowadzają w trans niepozbawiony folklorystycznych wypływów.

Album dostępny w formie cyfrowej lub w limitowanym nakładzie 50 sztuk na kasecie.

Jacek Mazurkiewicz to kontrabasista, kompozytor, muzykoterapeuta, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Michael Zerang, Giridhar Udupa, Miya Masaoka, Mikolaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Wacław Zimpel, Jerzy Mazzoll, Andrew Drury, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, TR Warsaw…

3FoNIA – jednoosobowy projekt muzyczny, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas – naturalny, bądź preparowany. Projekt ten pokazuje możliwości płynące z wszechstronnego zastosowania 'klasycznego’ instrumentu, gdzie za pomocą autorskich technik wykonawczych zostaje on całkowicie przearanżowany na potrzeby muzyki współczesnej. Wszelkie preparacje instrumentu dokonywane są zarówno na poziomie akustycznym, jak i elektronicznym. Podczas koncertu 3FoNII można spodziewać się kompozycji, oraz utworów improwizowanych z pogranicza współczesnej kameralistyki, ambientu, muzyki konkretnej, eksperymentu, awangardy. Pewne jest również to, że kontrabas będzie wykorzystany niezgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.