Waves Bratislava: nowe brzmienia Europy w sercu Słowacji

Mike Skinner na początek, a później najlepszy francuski electro-rock od NAO, avantpopowe Howling Owl, Elephants From Neptune z Estonii i Alina Orlova, piękny głos Litwy. Za dwa miesiące w Bratysławie rozpocznie się festiwal Waves Bratislava, na którym usłyszymy najciekawsze nowe brzmienia Europy. Także z Polski, którą reprezentować będą Cosovel i XXANAXX.

Waves Bratislava, fot. materiały promocyjne
Waves Bratislava, fot. materiały promocyjne

Festiwal Waves Bratislava będzie odbywał się 1-3 października w dwunastu klubach rozproszonych w sercu słowackiej stolicy. Impreza ruszy z przytupem, bo występem Mike’a Skinnera, szerzej znanego jako The Streets. Brytyjczyk otworzy bratysławski Waves setem didżejskim, charakterystycznym dla siebie: zróżnicowanym, wielobarwnym, rozległym stylistycznie, a przede wszystkim bardzo imprezowym.

Po tak mocnym starcie, temperatura festiwalu będzie tylko wzrastać. Na scenach Waves Bratislava, poza wspomnianymi już artystami, pojawią się też goście z Austrii – duet Nicole Jaey & Harry Jen, czeską scenę reprezentować będą Ohm Square, Never Sol, WWW, Mayen, Schwarzprior, Videos i Mullholand Blue, wybrani przez redaktorów Radio Wave o wysmakowanych gustach Miklos, Falgrapp, Lavagance, Frequency, Whithe, Stratasoul, Stroon i wielu wielu innych. Polską scenę, jak już wspomnieliśmy, w swojej najlepszej wersji zaprezentuje awangardowo-popowy projekt Cosovel i synthpopowa sensacja: duet XXANAXX, a także Olivier Heim, Fismoll, Bokka i Endy Yden. W sumie, na bratysławskich scenach pojawi się kilkuset artystów z ponad pół tysiąca zgłoszeń!

– Jesteśmy zachwyceni dużą liczbą uczestników tegorocznej edycji i jakością muzyki, która jest imponująca – mówi Tibor Holoda reprezentujący organizatorów Waves Bratislava – Naszą imprezę tworzymy we współpracy z ekipą Waves z Wiednia, konsultujemy się też z promotorami i dziennikarzami z magazynu Fullmoon, Radio Wave i agencji Bumbum Satori – dodaje Holoda, zdradzając tajemnice organizacji. Organizatorów festiwalu promocyjnie wspiera też Fundacja Pompon.

Miejsce imprezy, serce Słowacji, tworzy dodatkowo niepowtarzalną okazję do poznania nowych brzmień z krajów Grupy Wyszehradzkiej, czyli Słowacji, Czech, Polski i Węgier. W tym roku program Waves Bratislava skupi się też szczególnie na artystach z krajów bałtyckich: Estonii, Łotwy i Litwy. Ich muzyczna scena będzie prezentowana na koncertach, a także podczas konferencji i wykładów delegatów z całego świata.

Bilety na festiwal trafiły już do sprzedaży, w cenie od 12 euro, które umożliwiają wejście do 12 bratysławskich klubów. Można też nabyć bilet „combo”, dzięki któremu dodatkowo wejdziecie na imprezę inauguracyjną z Mikiem Skinnerem w cenie 20 euro (pojedynczy bilet na ten wieczór to koszt 10 euro). Bilety na koncerty i konferencje kupicie online pod tym linkiem: http://www.wavescentraleurope.com/tickets-4/.

A tak było w zeszłym roku:

Bądźcie na bieżąco z festiwalowymi informacjami, śledząc fanpage Fundacji Pompon na Facebooku. Oraz na oficjalnej stronie festiwalu www.wavescentraleurope.com

Zaproszeni artyści:
Abnormal (SK)
ADI (IL)
Boska (NO)
Colours of Bubbles (LT)
Cosovel (PL)
DaGamba (LV)
Elephants From Neptune (EE)
Fallgrapp (SK)
Frequency (SK)
Gasmac Gilmore (AT)
Golden Parazyth (LT)
Howling Owl (NL)
Jonathan (HR)
Jurgis Did (LT)
Karma Art (AT)
Karol Mikloš (SK)
Kodek (LV)
Kyklos Galaktikos (CZ)
Laika Suns (LV)
Lavagance (SK)
Lea Santee (AT)
Leon Somov & Jazzu (LT)
Makrohang (HU)
Mayen (CZ)
Micucu (EE)
Mike Skinner (UK)
Mr. Myster (LV)
Mulholland Blue (CZ)
Name Does Not Matter (CZ)
Never Sol (CZ)
Nicole Jaey & Harry Jen (AT)
NÄO (FR)
Odd Hugo (EE)
Ohm Square (CZ)
Olivier Heim (PL)
Peal (SK)
Polemic (SK)
Polkov (AT)
Purist DJs (SK)
Samuel Hošek (SK)
Schwarzprior (CZ)
Stratasoul (SK)
Tomino & Myslivec DJs (CZ)
UMA (DE)
Videos (CZ)
Whithe (SK)
WWW (CZ)
Würffel (EE)
Xxanaxx (PL)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *