Kochasz sztukę? Ułóż puzzle!

Sztuka, czy tego chcemy, czy nie, jest wszędzie wokół nas. Możemy albo jej nie zauważać, albo dostrzegać artystyczny charakter w zupełnie prostych rzeczach. Sztuka pozwala nam odpocząć od szarej codzienności i przenieść się w wyobraźni w inną, ciekawszą rzeczywistość. Niektórzy lubią proste dzieła artystyczne, inni tymczasem preferują kontemplację klasycznych obrazów, architektury itd. Czy jednak zwiedzanie muzeów, wystaw i ciekawych miejsc to jedyna rozrywka związana ze sztuką? Jak się okazuje, wcale niekoniecznie. Miłośnicy sztuki mogą bowiem układać również tematyczne puzzle.

Puzzle

Puzzle

Jednym z producentów puzzli artystycznych jest firma Art Puzzle, działająca na rynku od 1991 roku. Jak nietrudno się domyślić, jej nazwa nie bez powodu nawiązuje do sztuki. W ofercie znajdziemy nie byle jakie układanki, które zadowolą nawet najbardziej zagorzałego krytyka sztuki. Art Puzzle współpracuje z wieloma znanymi grafikami, którzy specjalnie dla nich tworzą ciekawe, humorystyczne rysunki. Jednak nie samym humorem człowiek żyje – osoby traktujące sztukę na poważnie również znajdą tam coś dla siebie. Wielbicielom malarstwa klasycznego grozi zniknięcie wśród malutkich elementów na długie godziny.

Wśród autorów puzzli znajdziemy m.in. Renoira, który chętnie portretował kobiety i dzieci oraz akty i martwą naturę. Artysta sprawnie operował kolorem, swoją karierę zaczynając od twórczości impresjonistycznej. Jego inspiracją była żywa i prawdziwa natura, dlatego zbuntował się przeciw akademickim zasadom malarskim (nie był zresztą w tym osamotniony). Jedne z jego najbardziej popularnych obrazów to Bal w Moulin de la Gallete czy Loża.

Innym artystą wartym uwagi, którego obrazy możemy ułożyć w formie puzzli, jest Vincent van Gogh. Ten samotny i niespełniony malarz był, jak większość artystów, niedoceniony za życia, co doprowadziło go w końcu do obłędu. Van Gogh całkowicie poświęcił się sztuce, porzucając na jej rzecz bardziej obiecującą karierę – początkowo pracował jako sprzedawca w galerii, miał też zostać pastorem. Obrazy Van Gogha są niezwykłe, empatuje z nich pewien niepokój, połączony jednocześnie z prawdziwym i żywym przedstawieniem otaczającego świata. Jedne z jego najważniejszych dzieł to “Słoneczniki” czy “Pokój artysty”.

Mówiąc o sztuce klasycznej, nie można również nie wspomnieć o Gustavie Klimcie. Jego twórczości nie da się wpisać w żadne ramy, gdyż zdecydowanie różni się ona od malarstwa innych autorów. Klimt był jednocześnie kontrowersyjny, co odnoszący sukcesy i chyba właśnie dzięki temu w świecie sztuki został zapamiętany do dziś. Klimt nie tylko malował niesamowite obrazy, zajmował się bowiem także ozdabianiem budowli – m.in. klatki schodowej Teatru Zamkowego czy Muzeum Historii Sztuk Pięknych.

W ofercie Art Puzzli znajdziemy oczywiście twóczość wielu innych wspaniałych malarzy, nie sposób jednak wymienić wszystkich. Grafiki ze sztuką klasyczną produkuje kilka znanych wytwórni, takich jak np. Arte Edizioni. Firma ma w swym dorobku kolekcję najsłynniejszych obrazów i grafik, wykonanych z ogromną starannością. Puzzle Arte Edizioni gwarantują dobrą jakość i niezapomniane wrażenia podczas zabawy. Podczas układania elementów możemy wyczuć, że mają one nietypową strukturę, przypominającą papier.

Nie można oczywiście zapominać o firmie Ravensburger, która wspaniałe kolekcje puzzli tworzy już od ponad stu lat. Ich puzzle dzięki wykorzystaniu grubego kartonu są najwyższej jakości, a papier, z którego wykonane są elementy, ma strukturę lnu.

Kolejnym wartym uwagi producentem jest Clementoni – rodzinna włoska firma z wieloletnią tradycją. W 1963 roku założył ją Mario Clementoni, który tak bardzo chciał robić zabawki dla dzieci, że nie przeszkadzał mu nawet brak miejsca. Początkowo Clementoni pracował bowiem w garażu, a dopiero później kupił halę produkcyjną i zatrudnił więcej pracowników do pomocy. Poświęcenie i pasję, z jaką firma tworzy puzzle widać niemal w każdym elemencie.

Ciekawostką dla tych, którzy lubią nowości, są nietypowe układanki – nanopuzzle. Zestawy składają się z maleńkich elementów, które trzeba układać niemal pod lupą! Każdy fragment ma bowiem niemal mikroskopijne wymiary: 0,8 x 0,9 cm. Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie i ułożyć mozaikę nie gubiąc przy tym elementów?

Puzzle to świetna zabawa – zarówno dla miłośników sztuki, jak i dla tych, którzy jeszcze nie odkryli jej piękna. A najlepsze jest to, że po skończonej zabawie ułożony obrazek można powiesić na ścianie i poczuć się jak w prawdziwej galerii.

artykuł sponsorowany, zdjęcie: reklamodawca

Komentarze: