Emiter i jego „Odzyskane” to trzydzieste drugie wydawnictwo w Pawlaczu Perskim. Muzyka zawarta na albumie funkcjonowała najpierw jako ścieżka dźwiękowa do spektaklu Ludomira Franczaka.

Emiter "Odzyskane"
Emiter „Odzyskane”

„Przeniesiona na pawlaczową taśmę, zwraca uwagę swoim minimalizmem i opartą na repetycjach formą, które są punktem wyjścia do tkania rozmaitych elektronicznych faktur. „Odzyskane” to hipnotyczna podróż pod powierzchnię dźwięku” – czytamy w opisie wydawniczym.

Album dostępny w formie cyfrowej lub w limitowanym nakładzie 40 sztuk na kasecie.

Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Emiter łączy różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia oraz nagrania terenowe. Szuka możliwości syntezy analogowego/ cyfrowego brzmienia i organicznych połączeń w samym dźwięku eksplorując różnorodne pejzaże dźwiękowe.

Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania mające na celu propagowanie field recordingu. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance, Flora Quartet. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Pawlacz Perski to prowadzone przez Mateusza Wysockiego (Fischerle) i Lecha Nienartowicza wydawnictwo zajmujące się rozpowszechnianiem muzyki eksperymentalnej i nowoczesnych odmian techno. W swoim katalogu zawiera nagrania artystów, takich jak Porcje Rosołowe, Promieniowanie, Arszyn / Duda, Au79, Emiter, Dot Dot, Duy Gebord, Michał Wolski, Jesień, Umba, Hubert Wińczyk, Ilia Belorukov, Paweł Paide Dunajko, Tomasz Wegner czy Konrad Gęca.