Bazant Pohoda Festival ostatecznie zaprasza miłośników muzyki z półki „nowych brzmień” na trzy dni imprezy. Dzięki odświeżonej i unowocześnionej stronie, można już bez problemu zapoznać się z gośćmi tegorocznej edycji słowackiego festiwalu. A warto zwłaszcza, jeżeli tego lata chcecie zobaczyć Björk na żywo.

Po przyspieszonej premierze „Vulnicury”, nie tylko polscy fani Björk zaczęli sprawdzać line-upy największych festiwali muzycznych w Europie. W tym roku Islandzka Królowa odwiedzi Czechy (Colours of Ostrava) i Słowację (Bazant Pohoda Festival). Jak co roku polecamy zapoznać się z programami obydu festiwali zwłaszcza, jeżeli mieszkacie na południu i zachodzie Polski, skąd do naszych słowiańskich sąsiadów jest naprawdę niedaleko.

„Jak zawsze, Björk nagrała album bardzo emocjonalny. Zaraz po publikacji materiału w internecie przyznała, że utwory opisują etapy jej przejść po rozpadzie związku. Nie musiała tego tłumaczyć – miłość, namiętność, przerażenie, rozpacz, wściekłość, a nawet wulgarne odrzucenie to emocje, które krzyczą z „Vulnicury” – NASZA RECENZJA VULNICURY Björk

Jednak koncert Björk to nie jedyny – choć na pewno ważny – powód, dla którego warto rozważyć udział w Pohoda Festival. Fanów orkiestracyjnej elektroniki na pewno przyciągnie Kiasmos, czyli duet Ólafura Arnaldsa i Janussa Rasmusena, a tych, którzy słuchają naszej audycji „Opóźniona Faza Snu„, na pewno ucieszy zaplanowany koncert Loli Marsh z Izraela.

Wśród zaproszonych przez Pohoda Festival arystów znaleźli się oczywiście przedstawiciele nowych brzmień zza oceanu – A-Trak, Cocorosie, czy projekt Franz Ferdinand & Sparks, emocji i ostrych bezkompromisowych dźwięków dostarczy znany wszystkim Die Antwoord z Zimbabwe.

Wszystkich artystów oraz informacje na temat ich twórczości znajdziecie na www.pohodafestival.sk.

Festiwal Bazant Pohoda odbywa się na otwartej przestrzeni lotniska niedaleko Trenczyna na Słowacji. Koncerty odbywają się na kilku odpowiednio oddalonch od siebie scenach, a publiczność może zarówno świetnie bawić się do muzyki pod gwiazdami, jak i odpoczywać przy popołudniowych koncertach na trawie. Na terenie festiwalu znajdują się liczne punkty gastronomiczne, z ciepłym jedzeniem i napojami, a także prysznice do użytku uczestników i zbiorniki z wodą pitną, które pomagają w zachowaniu dobrego samopoczucia podczas upalnych letnich dni. Wejście na teren festiwalu odbywa się przez pole namiotowe (wydzielona strefa) i parking (również wydzielona i chroniona strefa), więcosoby przyjeżdżające z daleka mogą bez problemu dzielić dzień między życie na festiwalu i odpoczynek przy prywatnych namiotach.

Przypominamy, że w 2011 roku, na Pohodę przyjechało Portishead, Lamb i Imogen Heap.