Małe Miasta świętują urodziny

Już 16 maja w warszawskim klubie BASEN odbędzie się impreza z okazji 1. urodzin projektu Małe Miasta, któremu patronujemy medialnie. Podczas niej pełnowymiarowe koncerty zagrają W.E.N.A. i ABEL. Jubileuszowy set MM wzbogacą natomiast gościnne występy z udziałem obu raperów oraz Justyny Święs (The Dumplings). Nie zabraknie także specjalnej oprawy wizualnej, o którą zadba Kuba Guzik z kolektywu wooom.

Wena, fot. materiały promocyjne
Wena, fot. materiały promocyjne

Bilety są już do nabycia online oraz w punktach sieci TicketPro.

MAŁE MIASTA + GOŚCIE

Bezprecedensowy projekt na polskiej scenie alternatywnej. Muzyka tego tajemniczego duetu producenckiego to mieszanka odważnych elektronicznych brzmień z hip-hopem i eksperymentalnym R&B. 12 grudnia 2014 r. nakładem Alkopoligamii wydali swoją debiutancką płytę ,,MM”. Cały jej nakład rozszedł się już w przedsprzedaży. Na albumie talent i świeżość Małych Miast wzbogacona została udziałem gości jak: Ten Typ Mes, W.E.N.A., ABEL i Klaudia Szafrańska z XXANAXX. Uznanych artystów w wielu przypadkach zachęcili do współpracy remiksując ich utwory na takim poziomie, że żaden z wymienionych twórców nie miał wątpliwości godząc się na udział w płycie.

Mimo że na scenie stawiają dopiero pierwsze kroki, zdążyli już wystąpić u boku Mykki Blanco, Mister D. czy Kixnare’a. Poza utworami gości z debiutanckiego albumu remiksowali też kawałki Spinache’a czy Night Marks Eletric Trio. Za ten ostatni otrzymali pierwszą nagrodę w konkursie wytwórni U Know Me Records.

W.E.N.A.

Znany również jako Wudoe lub Montana Maxx. Działalność muzyczną podjął pod koniec lat 90. XX w. Ma na koncie cztery głośno przyjęte albumy: ,,Wyższe Dobro” (2007), nagrany w duecie z Rasmentalism ,,Duże Rzeczy” (2009), ,,Dalekie Zbliżenia” (2011), oraz ,,Nowa Ziemia” (2013).

Obecnie Wudoe to jeden z najczęściej koncertujących raperów w Polsce, jako jeden z niewielu na scenie nie występuje w towarzystwie hypemana. Muzycznie artystę wspiera dj Ike. Dzięki energii i charyzmie jaką pokazuje podczas koncertów, W.E.N.A. zdobywa sobie coraz liczniejsze grono fanów. Do największych, koncertów z kilkutysięcznym gronem widzów można zaliczyć min. Mazury Hip-Hop Festiwal 2012, Gdańsk Dźwiga Muzę 2013, czy Hip-Hop Kemp 2011, 2013.

W 2015 W.E.N.A. rozpoczął równoległe pracę nad dwoma albumami: krótką płytą z warszawskim producentem Quizem, oraz długo grającym albumem z siedmioosobowym, wrocławskim zespołem jazzowym Electro-Acoustic Beat Sessions, z którym również ruszył w trasę koncertową. „MONOCHROMY” EP ukaże się 11 maja, na kilka dni przed warszawskim koncertem.

ABEL

Pochodzący ze Słubic raper dał się poznać dzięki grupie Smagalaz, od samego początku wyprzedzającej resztę sceny w kwestii brzmienia czy pomysłów. Po dwóch wspólnych, zaprezentowanych odpowiednio w 2006 i 2010 roku płytach, przyszedł czas na dojrzewający w swoim tempie materiał solowy. Zeszłoroczny, wydany w Wielkim Joł album „Ostatni sarmata” to przemyślana, osobista treść niesiona oryginalnym stylem w nowoczesnym, eklektycznym opakowaniu, potrafiącym czerpać zarówno z trapu, jak i muzyki ludowej. Zapraszany do współpracy przez czołówkę polskiej sceny hiphopowej raper łączy promocję doskonale ocenianego krążka z tour koncertowym u boku Tede, z którym przygotowuje odrębny projekt. Na scenie Ablowi towarzyszy Brat Jordah – producent płyty ,,Ostatni sarmata” oraz współtwórca duetu Małe Miasta wydawanego przez Alkopoligamię.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *