Rustie w Warszawie

6 marca w warszawskiej klubokawiarni Miłość Kredytowa 9 zagra legendarny didżej i producent muzyczny Rustie. Będzie to pierwszy w Warszawie występ pochodzącego z Glasgow twórcy nurtu brytyjskiej muzyki – UK Bas Music.

Rustie, fot. materiały promocyjne
Rustie, fot. materiały promocyjne

Kariera Rustiego (właść. Russell Whyte) rozpoczęła się w 2007 roku od wydania singla „Jagz The Smack” dla Stuffrecords. Składające się z pięciu utworów wydawnictwo przysporzyło artyście całkiem sporego rozgłosu. Przez kolejne trzy lata Rustie stworzył kilka znakomitych epek – „Zig-Zag”, „Bad Science” oraz nagraną wraz z Jokerem „Play Doe / Tempered”.

Następnie przyszły propozycje stworzenia remixów dla takich gwiazd jak: Jamie Lidell, Kelis, The Big Pink czy też Nicki Minaj, co w ostateczności doprowadziło do podpisania kontraktu z legendarną wytwórnią Warp Records. W 2010 roku jej nakładem Rustie wydał składający się z pięciu numerów singiel „Sunburst”, będący połączeniem japońskiego prog-rocka, 16-bitowych dźwięków z gier wideo, grime oraz detroit techno.

To także lebel Warp jest odpowiedzialny za wydanie debiutanckiej płyty Rustiego – „Glass Swords”. Nowy album Rustiego nosi tytuł „Green Language” i ukazał się w sierpniu zeszłego roku. Oprócz gościnnego udziału producenta Redinho, na płycie znaleźli się również wokaliści – amerykański raper Danny Brown i reprezentant grime’owej ekipy Newham Generals – D Double E.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *