„Telephone”, czyli pierwszy singiel z nadchodzącej wielkimi krokami płyty Another One – który tydzień temu miał premierę w naszej audycji Opóźniona Faza Snu na antenie Rockserwis.FM – jest już dostępny w internecie do odsłuchu wraz z teledyskiem.

Another One"Telephone"
Another One”Telephone”

Utwór jest interesującą mieszanką klasycznej hiphopowej rytmiki, zmiksowanej z wpływami soul i gospel, a wszystko to podane zostało w abstrakcyjnym i hałaśliwym elektronicznym sosie, nawiązującym momentami do Krautrocka. Efekt jest niepokojący, ale przyjemny!

Teledysk wykorzystuje wyjątkowo pokręcony, instruktażowy film „Now You’re Talking” z 1927 roku, natomiast sam singiel zawiera sample pochodzące z utworu Mary Nelson „The Royal Telephone” z tego samego roku. „Telephone” jest oficjalną zapowiedzią pierwszej od dekady płyty Another One.

Another One powstało w 2005 roku jako solowa inicjatywa Maćka Szymczuka. Po nagraniu i wydaniu debiutanckiej płyty zatytułowanej „Possessed” do projektu dołączył Kuba Łuka. W tym składzie w latach 2006-2011 zespół zagrał serię koncertów w całej Polsce – były to zarówno dynamiczne, mocno zrytmizowane sety, jak i skomplikowana i złożona ilustracja dźwiękowa niemego filmu „Czarownice” w reżyserii Benjamina Christensena. W tym okresie muzycy Another One wielokrotnie podchodzili do nagrania następcy „Possessed”, jednak udało się opublikować zaledwie jeden utwór na składance „Tramwaj #4” wydawnictwa 80bpm.net-label. Działalność koncertowa wykształciła ostatecznie styl muzyczny projektu, na który składają się w równym stopniu wpływy Krautrocka, hip hopu, jak i współczesnej eksperymentalnej elektroniki. Ponieważ podstawą dźwięków tworzonych przez zespół zawsze była koncertowa, hałaśliwa energia, dopiero w 2013 roku udało się spotkać muzykom w studiu i nagrać na drodze wspólnej improwizacji wiele godzin materiału, a jego fragmenty składają się na nową płytę Another One, która ukaże się w 2015 roku. Pierwszym singlem jest utwór „Telephone”.

Kuba Łuka, połowa Another One, gościł ostatnio w audycji Opóźniona Faza Snu w Rockserwis.FM. O jego solowych wydawnictwach jako Blare For A dla 80bpm.net-labelu, o nowych produkcjach, wraz z muzyką rzecz jasna, posłuchacie poniżej lub (jeśli nie działa) podcast pobierzecie z tego miejsca. Do słuchania Opóźnionej Fazy Snu zapraszam w każdą środę, o godz. 21, na antenie rockserwis.fm.