Goście z Francji na 66. Dub Temple

– Wielu świetnych artystów udało nam się dotychczas zaprosić do Krakowa – piszą organizatorzy najbliższej, 66. odsłony cyklu Dub Temple – Ale na marcową odsłonę Dub Temple mamy dla was niezwykły prezent – dodają. 14 marca w klubie Fabryka możemy spodziewać się jednej z najbardziej wyczekiwanych w Polsce ekip – Kanka (live) z Francji.

Kanka, fot. materiały organizatorów

Kanka, fot. materiały organizatorów

Ich potężne linie basowe, psychodeliczny groove oraz steppersowy klimat zna każdy wielbiciel nowej szkoły dubu. Niezmiernie trudno zobaczyć i usłyszeć ich poza rodzinną Francją, więc tym bardziej cieszymy się, że będziemy mieli okazje gościć ich u nas w kraju w dodatku na jedynym koncercie w Krakowie.A do tego solidne lokalne wsparcie (Dubtwice & Roots Digital, Gregory P) i jak zwykle potężny bas od Dubseed Sound system, a wszystko w idealnej na tego typu wydarzenia przestrzeni klubu Fabryka.

80bpm.net patronuje medialnie temu wydarzeniu, dołączajcie do niego na Facebooku.

KANKA / DUBALISTIC REC. (ROUEN, FRANCJA)
Wydając w 2005 roku swój pierwszy, obecnie kultowy już album „Don’t Stop Dub” KANKA wpuścił olbrzymi powiew świeżości do dubowego świata. Każda z jego produkcji jest świetnie przyjmowana i olbrzymie ceniona w muzycznej „branży”, a jego kawałki od lat są grane przez najlepsze soundsystemy i selektorów na tej planecie. Jego unikalny styl z hipnotycznymi i głębokimi liniami basu przysporzył mu szerokie grono wiernych słuchaczy.
Z kilkuset odbytymi koncertami i wieloma wybitnymi albumami czy singlami Kanka jest obecnie postrzegany jako jedna z wiodących głów europejskiej sceny „steppa” dub. Jego doskonale przyjmowane występy live ciągle windują jego muzyczną reputację dając mu wybitną rozpoznawalność zarówno na scenie reggae jak i muzyki elektronicznej. Kanka zagrał jak dotąd masę koncertów w Europie jak również dwie tasy koncertowe w Afryce (Maroko) oraz Meksyku.

Chociaż muzyka Kanki zawiera wpływy zarówno jamajskiego jak i brytyjskiego reggae-dub’u to jego skrupulatna produkcja oraz przeciągające się swoiste rytmy pozwalają mu podbijać zarówno publikę związaną z bardziej elektronicznymi odmianami dubu jak i reggae i wciągnąć ją w potężny muzyczny trans.

Po wydaniu dwóch dużych albumów „Alert” w 2006 roku oraz „Sub.mersion” w 2008 i wielu zagranych koncertach Kanka zwalnia tempo i w roku 2010 atakuje dubstepem wypuszczając album i winylową EP’kę stworzone pod Nickiem ALEK 6, bardziej introspektywny i poufny projekt poboczny artysty, który umożliwia mu eksploracje odrobinę innego świata muzycznego.

W 2011 następuje wielki powrót z wydawnictwem „Dub Communication” i będącą jego następstwem masywną trasą. Kawałki z tego albumu zawierają w sobie wszystko co stanowi o mocy muzyki Kanki czyli charakterystyczne melodie, potężny, ciężki i rozbudowany bas oraz ostre elektroniczne dźwięki. Podobne brzmienia znajdziecie na jego najnowszym albumie „Watch Your Step” wydanym w 2014 roku i świetnie przyjętym przez publikę. Jak sugeruje sam tytuł Kanka zawarł tam steppa dub w perfekcyjnych aranżacjach i wybitnym miksie i maseringu!

Watch your step! Bezlitosny muzyczny walec nadciąga i już wkrótce będziecie się mieli okazje z nim spotkać w Krakowie, gdzie Kanka ( live dub mix ) wystapi wraz ze swoim żywym basistom dając w duecie niepowtarzalny koncert ciężkiego i tanecznego francuskiego dubu.

DUBTWICE & ROOTS DIGITAL SOUNDSYSTEM / Rzeszów Kolektyw działający w Rzeszowie, powstały z zamiłowania do muzyki dubowej, kultury soundsystemowej, reggae, a także wszelkich odmian muzyki jamajskiej, stworzony przez selektora, dub mastera i gitarzystę.

Kamil – Live Act, gitarzysta (Dubtwice, the Balangers, Kuchnia Jamajska) Dawid – Dj Kulturalny, selector, (Dubtwice, Kuchnia Jamajska, Ska Reggae Fever) Karol- Dj Rdss Dub, dub master (Roots Digital Sound System, Wadada, , Kuchnia Jamajska, Telepatyna). W 2013 roku kolektyw zbudował własny sound system, dzięki któremu dubowy bass zagościł w Rzeszowie na stałe. Ostatnie lata pozwoliły być dobrze rozpoznawalną załogą na polskiej scenie dubowej. Na autorski cykl imprez „Kuchnia Jamajska” zaprosili między innymi Dubzoic, Jabbadub, On Dub Ground, Roots Defender, Dubseed, Rasta Sepomatik, LDS Selecta, Back Alley Sound System. Zagrali także support przed Zion Train i wielokrotnie przed Radikal Guru. Byli jednym ze składów na Yellow Stage podczas festiwalu Ostróda Reggae Festiwal, a także gościli na ubiegłorocznej edycji festiwalu Reggae On w Częstochowie. Zagrali również dwa lata temu na sesji Dub Temple wraz z Adamem Prescottem.
Ich sety to przeplatanie różnych stylów z pogranicza muzyki jamajskiej. Od korzeni (roots, dub) do bardziej nowoczesnych brzmień (jungle, steppa, dubstep). W swoich live actowych sesjach mieszają wszystkie style od muzyki korzeni, aż po techno steppersów oraz jungle. A wszystko to okraszone brzmieniem gitary, syren, fx-ów i dużej ilości pogłosów.

DUB TEMPLE # 66

14.03.2015, Kraków, Fabryka ul. Zabłocie 23
Start: 21.00
Wstęp 30pln

KANKA live! (Francja)
DUBTWICE & ROOTS DIGITAL (Rzeszów)
GREGORY P
DUBSEED SOUND SYSTEM

Podobne

Komentarze: