Björk znów na wielkim ekranie

Z okazji wydania nowej płyty Björk „Vulnicura”, której recenzję przeczytacie u nas tutaj, krakowskie Kino Pod Baranami – zachęcone sukcesem październikowego wydarzenia – zaprasza we wtorek, 17 marca, na drugi już pokaz rejestracji widowiskowego koncertu najsłynniejszej islandzkiej artystki, który odbył się w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku.

bjork

Björk: Biophilia Live to nowatorski projekt multimedialny idący o krok dalej niż film, który proponuje uczestnikom wielozmysłowe doświadczenie. Widzowie mogą spodziewać się eksplozji dźwięków, form i kolorów, którymi dyryguje ekscentryczna mistrzyni ceremonii – Björk.

Wydana w 2011 roku płyta „Biophilia” to wizjonerska, multimedialna opowieść o wszechświecie, przyrodzie i technologii. Projekt Björk, w którym muzyce towarzyszy aplikacja mobilna, to pierwszy na świecie app album – częściowo zrealizowany na iPadzie, wydany we współpracy z firmą Apple.

Artystka zdecydowała się na zarejestrowanie ostatniego z serii wyjątkowych koncertów promujących materiał z albumu, a podjęli się tego dwaj znani eksperci w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych, Nick Fenton (All Tomorrow’s Parties, Arctic Monkeys At The Apollo) i Peter Strickland (Katalin Varga, Berberian Sound Studio). Efektem ich pracy jest sfilmowany przy użyciu 16 kamer, pełen magii film muzyczny, w pełni oddający specyficzną atmosferę twórczości oraz występów Björk na żywo.

Björk: Biophilia Live to zapis zachwycającego koncertu, będącego niezwykłym audiowizualnym spektaklem z udziałem 24-osobowego chóru oraz specjalnie skonstruowanych instrumentów. Koncert uzupełniają oryginalne animacje, przetworzone zdjęcia przyrody oraz narracja Davida Attenborough – brytyjskiego popularyzatora wiedzy przyrodniczej na świecie.

BILETY: 20 zł

Podobne

Komentarze: