Dub Temple po bułgarsku

Kwietniową edycję Dub Temple uświetnią reprezentanci bułgarskiej sceny dub: Robiący coraz większe zamieszanie w Europie swoimi wydawnictwami, najbardziej rozpoznawalny w Bułgarii producent myzyki dub, któremu w jego show towarzyszyć będzie jedna z pierwszych wokalistek reggae na tamtejszej scenie Mishelle Mandela. Poza tym do Krakowa powraca uznany rodzimy projekt live dub Jabbadub, których to nie trzeba bliżej nikomu przedstawiać. Wsparcie zapewnią: Fall Monke, Embe oraz Dubseed, który również tradycyjnie już zadba o nagłośnienie całości. Do zobaczenia w dubowej świątyni!

 

Dub Temple

Dub Temple

SAMITY (Sofia, Bułgaria)

Jeden z najlepszych producentów Dub i Reggae w Bułgarii skoncentrowany na głębokim roots oraz dub. Tworzy on czarujący medytacyjny nastrój eksplorując oryginalne dźwięki w ich naturalnej wibracji. W lutym 2013 roku wydał on swój debiutancki album „Stereo Chemistry” współpracując i nagrywając z świetnymi artystami z Wielkiej Brytanii: Jah Marnych oraz I-Mitri. Samity jest również założycielem bułgarskiej platformy i labelu skupionego wokół muzyki Dub „Majestic Samity Sounds” gdzie produkuje swoje utwory oraz wydaje innych uzdolnionych artystów reggae/dub. W swoich występach uskutecznia on żywy dub mix oraz gra na melodice. Na swoim nadchodzącym wydawnictwie kolaboruje on z takimi artystami jak Tajwan MC, Stefanatty, NRG D oraz bułgarskim reggae pionierem Sen-I.

JABBADUB / Zgorzelec, Bogatynia.

Jabbadub to uznany w Polsce team producencki, oraz założyciele internetowego wydawnictwa Paproota.org Dub Netlabel. To jedyny w Polsce projekt dubowy, który podczas koncertów gra własne produkcje w wielośladu mixowane na żywo. Na scenie pojawili się w 2006 roku i od tamtej pory zagrali niezliczoną ilość koncertów w klubach i na festiwalach polskich i zagranicznych. Ukazało się również kilka wydawnictw w macierzystym netlabelu oraz na dwóch kompilacjach – VA DUB (Magazyn LAIF, 2009) i Dub Out Of Poland 3 (Antena Krzyku, 2009). W listopadzie 2012 ukazał się debiutancki pełnowymiarowy album „Ravenge Dub Signal” (Paproota.org 2012). Odzwierciedla on kierunek w którym projekt Jabbadub podąża. Równocześnie pojawił się pierwszy klip do utworu „Muzyka” promującego „Ravenge Dub Signal”. Członkowie Jabbadub są założycielami netlabelu Paproota.org oraz autorami cyklu Paproota Dub Compilation, skupiającego artystów z całego świata. Grzegorz „Dush” Dusza prowadzi autorski program radiowy „Dub z Wami”, w którym przemierza odchłanie
muzyki dub wydawanej przez netlabele na całym świecie.

DUB TEMPLE # 67

10.04.2015 Kraków, Kawiarnia Naukowa
Start: 21.00
Wstęp: 15 zł

SAMITY live! (BG) feat.
MISHELLE MANDELA (BG)
JABBADUB live!
FALL MONKE (BG)
EMBE / BACK ALLEY
DUBSEED SS
Facebook event: https://www.facebook.com/events/818114001587131/

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: