Zespół Pada Sama Suka (nazwa po indonezyjsku znaczy: Tylko Miłość) tworzy 22 muzyków: dwudziestu z Indonezji i dwoje z Polski. Powstał w ramach projektu Focus + Indonesia, którego celem jest wymiana artystów z obu krajów. Pod koniec grudnia 2014 wszyscy spotkali się w Jatiwangi Art Factory na Jawie, by przez 10 dni wspólnie żyć i działać. Na koniec zagrali koncert, który zamknął Village Video Festival.

 

Pada Sama Suka, fot. Iwan Maulan
Pada Sama Suka, fot. Iwan Maulan

Pięć długich, wyimprowizowanych utworów złoży się na debiutancki album „Hati” (Serce). Muzyka jest dziełem całej grupy. Całość zaaranżował i nagrał Tedi En, założyciel grającej na instrumentach z gliny (m.in. gitary z dachówek: na takich samych grają członkowie Pada Sama Suka) jawajskiej grupy Hanyaterra, znanej w Polsce ze znakomitych koncertów w 2014 r. Teksty własne i Aldousa Huxleya śpiewają Marta Frank i Marcin Babko, polscy artyści sztuk audio-wizualnych i społecznych (od dwóch lat koncertują pod nazwą Frank Babko.

Na rok 2015 zapowiadają pierwszy wspólny album słowno-muzyczny). Wcześniej jednak ukaże się „Hati”, debiutancki album polsko-indonezyjskiej grupy Pada Sama Suka. Oficjalna premiera płyty 6 maja na Jatisura Festival na Jawie. W marcu ukaże się singel i promujący go teledysk. Za miks i produkcję muzyczną odpowiada Kuba Łuka, znany m.in. ze współpracy z grupą Drekoty.

Wkrótce kolejne informacje.